Trwa ładowanie...
d3nq63s

Ostatni tegoroczny koncert jazzowy Circles of Art Orchestra w Chinach

13 grudnia, zespół Circles of Art Orchestra odbył ostatni w tym roku koncert podczas występów w prowincji Fujian w ramach: "Enea – koncerty i wystawy”; tym razem swą muzyką wywołali entuzjazm w Xiamen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzycy COAO podczas próby
Muzycy COAO podczas próby (Materiały prasowe)
d3nq63s

W "Morskim Ogrodzie”, jak nazywają Chińczycy portowe miasto nad Cieśniną Tajwańską, polscy artyści zagrali ten sam repertuar, który w poprzednich dniach wśród publiczności w Fuzhou, stolicy prowincji, wywołał entuzjastyczne emocje: "bisy, okrzyki, piski, jak na koncercie rockowym” –opowiadają organizatorzy z Fundacji Kręgi Sztuki.

Oprócz kompozycji lidera zespołu, Wojciecha Konikiewicza, muzycy zagrali jazzowe aranżacje ludowych pieśni z Polski i Chin. Już po pierwszych taktach widownia, potrafiła rozpoznać dobrze tam znaną "Liuyang River”, Wang Jiang Zhou ale też żywo reagowała na jazzową interpretację znanej melodii “Jadą goście, jadą”, czy “A na polu Sośnia”.

Skąd bierze się ta łatwość percepcji polskiej muzyki ludowej u chińskiej publiczności? Pomostem dla tych dwóch kultur w muzyce jest pentatonika, czyli skala złożona z 5 stopni , zbudowana w obrębie oktawy, która występuje w obu folklorach – jak tłumaczy lider zespołu, Wojciech Konikiewicz.

W Circles of Art Orchestra występują: Maciej Matysiak – kontrabas, bas; Damian Niewiński – perkusja; Cyprian Baszyński – trąbka; Maciej Kądziela – saksofon; Michał Rosicki – realizacja dźwięku.

Więcej: www.kregisztuki.com; FB i IG.

d3nq63s

Podziel się opinią

Share
d3nq63s
d3nq63s