Trwa ładowanie...

Ostrowskie dziewczęta zatańczą z moskiewskim baletem!

Zatańczyć u boku jednego z najlepszych baletów na świecie – o tym marzy każda dziewczynka, która dopiero stawia pierwsze kroki w sztuce baletowej. A taką właśnie szansę będą miały dziewczęta z Grupy Baletowej "Gwiazda" w Ostrowie Wielkopolskim. Zaprezentują się na jednej scenie z The Royal Moscow Ballet w Poznaniu - na jednym z pięciu przedstawień, które zaplanowano w Polsce w dniach 26-30 listopada.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ostrowskie dziewczęta zatańczą z moskiewskim baletem!Źródło: Materiały prasowe
d2mlvl8
d2mlvl8

The Royal Moscow Ballet tworzą uznani tancerze, wywodzący się z największych scen rosyjskich. Założycielami są: Anatolij Emelianov - dyrektor artystyczny zespołu oraz dyrektor festiwalu baletowego "Constelation Russia", tancerz rosyjskich i amerykańskich scen oraz Anna Aleksidze – uznana rosyjska prima balerina. The Royal Moscow Ballet występował niemal na całym świecie, dając blisko 1.500 spektakli.

Dziewczęta z amatorskiej Grupy Baletowej "Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim będą towarzyszyły profesjonalnym tancerzom z The Royal Moscow Ballet w czasie przedstawienia "Jezioro Łabędzie", prezentowanego w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Aby wszystko wyszło jak najlepiej, dziewczynki ćwiczą układ już od kilku tygodni. Ich występ w dniu 27 listopada, ma być jedynym w czasie polskiego tournée tancerzy po pięciu miastach. Poza Poznaniem spektakle zobaczyć będzie można także w: Gdyni – 26 listopada (hala Arena), Zabrzu – 28 listopada (Dom Muzyki i Tańca), Krakowie – 29 listopada (TAURON Kraków) oraz w Warszawie – 30 listopada (COŚ Torwar).

Grupa Baletowa "Gwiazda" istnieje już od ponad dwudziestu lat. Założycielką zespołu była Alina Janikowska, która od 1996 r. nieprzerwanie kierowała zespołem do końca swojego życia (2016).

d2mlvl8

Zajęcia dla każdej z grup odbywają się dwa razy w tygodniu, w wymiarze 1,5 godziny. Program obejmuje techniki tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, współczesnego, jazzowego oraz stepu amerykańskiego i irlandzkiego. Do zespołu uczęszcza blisko 80 dziewcząt od 9 do 18 lat.

Grupa Baletowa "Gwiazda" w swoim dorobku posiada wiele osiągnięć artystycznych. Wśród najważniejszych można wymienić: dwukrotne wicemistrzostwo świata w Dance World Cup 2006 w Portugalii, trzykrotne mistrzostwo i dwukrotne wicemistrzostwo świata w Dance World Cup 2008 w Kanadzie, Grand Prix, a także cztery I miejsca i II miejsca na festiwalu "My XXI wiek" w Bułgarii w 2010 r. oraz Grand Prix i dwadzieścia pucharów podczas konkursu Top Art. Festival „Island of talent” w Chorwacji w 2015 r.

- Alina Janikowska przez lata tworzyła markę zespołu, poprzez kolejne koncerty, konkursy i widowiska. W 2003 r. Grupa Akrobatyczno-Baletowa "Gwiazda" wystawiła pierwszy musical "Ekspresem do gwiazd", z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej, kolejnym musicalem była "Bajkoteka marzeń", przyciągająca do Ostrowa Wielkopolskiego tłumy młodych widzów. Później w cyklu koncertów "Zatańczmy razem", grupa "Gwiazda" wystąpiła we wspólnych koncertach z zespołami z Niemiec (z Hamburga i Bonn), Irlandii, Białorusi, Rosji, Ukrainy oraz Hiszpanii. W ten sposób wypracowaliśmy swoją markę. Staliśmy się rozpoznawalni – mówi Patrycja Stendera, obecna kierownik artystyczna Grupy Baletowej "Gwiazda".

d2mlvl8

Dziewczynki, które wystąpią na scenie wraz z profesjonalnymi tancerzami The Royal Moscow Ballet, to: Lena Stefańska i Weronika Rychlewska z grupy V "Gwiazdy" uczęszczające do zespołu od dwóch lat oraz Aleksandra Lewek i Iga Lewińska z grupy IV "Gwiazdy" uczęszczające do zespołu cztery lata.

- Cieszymy się, że dajemy szansę występu młodym baletnicom u boku światowej sławy profesjonalistów. Wiemy, że dla tych dziewcząt będzie to ogromne przeżycie. Czekamy więc z niecierpliwością zarówno na ich występ, jak i całego The Royal Moscow Ballet – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która organizuje tournée moskiewskiego baletu po Polsce.

d2mlvl8

Bilety na przedstawienia "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu The Royal Moscow Ballet wciąż są do nabycia za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w salonach Empik w całym kraju.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2mlvl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mlvl8