Trwa ładowanie...

Oświadczenie Cinema City w sprawie kin w Polsce. To reakcja firmy na decyzję Cineworld i tekst WP

Po tekście Krzysztofa Spóra dla WP o planach zamknięcia kin firmy Cineworld w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii Cinema City postanowiło odnieść się do sytuacji. W specjalnie wydanym oświadczeniu spółka opisała, jak wygląda perspektywa dla sieci jej kin w Polsce.

Kina na świecie walczą o przetrwanieKina na świecie walczą o przetrwanieŹródło: Getty Images, fot: Lauren DeCicca
d3ngs9o
d3ngs9o

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki branży filmowej i kinom, które przez długi czas były zamknięte, a dziś są otwarte z ograniczeniami. Wiele premier filmowych jest przekładanych, co utrudnia sytuację finansową kin.

Firma Cineworld zamierza zamknąć 543 kina w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W związku z tym pracę straci kilkadziesiąt tysięcy osób. Decyzja związana jest z przesunięciem premiery nowego filmu o Jamesie Bondzie (nowy termin to 2 kwietnia 2021).

Pierwsi widzowie filmu o Komendzie. "Jako matka nie przeżyłabym tego"

W Europie Cineworld funkcjonuje jako Cinema City. W Polsce jest 35 kin tej sieci. Decyzja spółki na Wyspach Brytyjskich sprawiła, że zaczęły padać pytania o przyszłość Cinema City w naszym kraju. "W żadnym wypadku nie można mówić o dobrej sytuacji, ale na pewno z tygodnia na tydzień jest ona coraz lepsza – choć daleka od tej sprzed roku" - pisał Krzysztof Spór w swoim tekście dla Wirtualnej Polski nt. planów Cineworld.

Po tym artykule polski oddział Cinema City postanowił wydać oświadczenie, w którym odnosi się do zamiarów brytyjskiej części firmy i opisuje swoją sytuację.

d3ngs9o

"Obecnie kina Cinema City pozostają otwarte i nie planujemy zmian w tym zakresie. Ściśle przestrzegamy wszystkich regulacji sanitarnych oraz wytycznych administracji publicznej. Chcemy zapewniać widzom filmowe emocje na najwyższym poziomie. Stąd kluczowa jest dla nas również ilość premier w repertuarze. Dopóki będziemy mogli wyświetlać odpowiednią ilość najnowszych produkcji, i pozwolą na to względy sanitarne, dołożymy wszystkich starań, aby nasze kina pozostały czynne. W Polsce kina Cinema City są otwarte, a w naszym repertuarze pojawiają się kolejne premiery, na których seanse zapraszamy wszystkich widzów" - oświadczyła Katarzyna Opertowska, dyrektor marketingu Cinema City Poland.

Od momentu ponownego otwarcia kin w czerwcu w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w sali kinowej. Dla widzów na seansach dostępne jest 50 proc. miejsc.

"Kina w Polsce i na świecie potrzebują dziś ratunku, aby ten obecny ekosystem utrzymać, aby czekające nas wszystkich reformy wprowadzić z czasem. Nie ma wątpliwości, że dystrybucja filmowa ulegnie zmianom, ale to nie jest jeszcze czas na radykalne ruchy, zamykanie kin, niszczenia branży" - pisał Spór.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ngs9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngs9o