Trwa ładowanie...

Co z Open'erem? Jest oświadczenie organizatorów

Pandemia koronawirusa zmusiła do odwołania praktycznie wszystkich zeszłorocznych festiwali. W tym roku imprezy muzyczne stoją pod znakiem zapytania. Organizatorzy Open'er Festival uspokajają i przekonują, że tegoroczna edycja imprezy się odbędzie.

Open'er Festival 2021 ma się odbyć, niezależnie od rozwoju pandemiiOpen'er Festival 2021 ma się odbyć, niezależnie od rozwoju pandemiiŹródło: East News
d2u8dkg
d2u8dkg

Przez pandemię COVID-19 praktycznie cały festiwalowy sezon 2020 trzeba było anulować. Organizatorzy wydarzeń muzycznych na całym świecie przekonywali, że zrobią wszystko, by w 2021 r. móc zorganizować swoje imprezy. Pandemia jednak nie zwalnia, więc organizacja tegorocznych festiwali stanęła pod znakiem zapytania.

Open'er Festival jest jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce, a fani imprezy głęboko wierzą, że w tym roku się odbędzie. Organizatorzy postanowili zareagować na pytania, co z wydarzeniem. W oficjalnym oświadczeniu przyznali, że od wielu miesięcy starają się ze wszystkich sił, żeby festiwal się odbył. Mają nawet plan awaryjny, gdyby pandemia latem nie ustąpiła.

"Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień" - czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy podkreślają, że mają "jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok", a brytyjski plan organizacji imprez masowych w czasach COVID-19 może zdecydowanie pomóc branży muzycznej i festiwalowej. Najważniejszą deklaracją jest, że festiwal się odbędzie, niezależnie od okoliczności.

d2u8dkg

ZOBACZ TEŻ: Premiery polskich filmów w 2021 roku

"W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze!" - oznajmił zespół Open'era.

Planowany termin Open'er Festival 2021 to 30 czerwca - 3 lipca. Część gwiazd udało się już potwierdzić, ale z występu w Trójmieście musiał zrezygnować Thom Yorke. Muzyk odwołał wszystkie swoje koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u8dkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8dkg