Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
muzyka
28-06-2017 16:37

Oszałamiające stylizacje Natalii Nykiel na trasie Red Bull Tour Bus

Zakończyła się kolejna podróż Red Bull Tour Bus po Polsce. Tegoroczną gwiazdą sceny na dachu muzycznego autobusu była piosenkarka Natalia Nykiel, znana nie tylko z podbijających listy przebojów utworów, ale też niepowtarzalnych stylizacji. Na koncerty w ramach trasy Red Bull Tour Bus Natalia przygotowała nie tylko specjalne aranżacje swoich piosenek, ale także wyjątkowe stroje.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Oszałamiające stylizacje Natalii Nykiel na trasie Red Bull Tour BusŹródło: Materiały prasowe
d2i96g4
d2i96g4

Red Bull Tour Bus to niepotarzalny projekt, który odwiedza polskie miasta wybrane w głosowaniu internautów. Muzyczny autobus przemierza polskie drogi parkując w nieszablonowych miejscach dostarczając słuchaczom wyjątkowych wrażeń. Gwiazdą tegorocznej trasy Red Bull Tour Bus była Natalia Nykiel, która swoją twórczością podbiła serca publiczności. Artystka znana jest także z pełnego barw wizerunku i wyjątkowych stylizacji scenicznych.

Natalia Nykiel wraz z Red Bull Tour Bus odwiedziła siedem miast: Gliwice, Częstochowę, Rzeszów, Radom, Słupsk, Bydgoszcz i Olsztyn. Na trasę RBTB stylizacje przygotowała Dominika Latalska we współpracy z londyńską marką Burnt Soul. Burnt Soul zaprojektował kilka kostiumów na nasze specjalne zamówienie. Dopasowane kostiumy w rozmaitych kolorach doskonale podkreślały sylwetkę artystki a jednocześnie pięknie współgrały ze świetlną feerią barw scenicznych świateł. Stylizacje na trasę przygotowała Dominika Latalska. Natalia ze stylistką współpracuje od samego początku kariery, tym samym będąc wierną swoim przekonaniom i pierwotnie obranej drodze.

"Styl to nie tylko ciuchy. Dla mnie styl to całokształt artysty" - mówi Natalia - "Moda wymaga poświęceń i przekonałam się już o tym kilka razy. Wychodzę jednak z założenia, że mam czuć się w swych ubraniach dobrze i tak właśnie jest. Natomiast scena rządzi się swoimi prawami, a ja mówiąc szczerze lubię szaleć."

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aby osiągnąć na scenie oszałamiający efekt, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. "Przy ważniejszych okazjach to jest nawet kilka godzin bo wykonanie scenicznego makijażu i fryzur jest czasochłonne. Często przed weekendowymi przelotami na koncerty spędzam po dwie godziny u mojej fryzjerki nie-zależnie od tego, czy wyjazd jest o 7 czy o 9 rano, dosypiam w trasie. Tradycyjne koncertowe makijaże mam już przetrenowane i nie trwają długo, stylizacje też przygotowuję wcześniej, więc przed samym wyjściem na scenę nie zastanawiam się w co się ubrać" – zdradza Natalia.

d2i96g4

Sceniczny ubiór Natalii Nykiel wyróżnia ją na tle innych artystek. Zdecydowane neonowe kolory, charakterystyczne upięcia włosów, fantazyjny manicure to jej znaki rozpoznawcze. Ale nie wszystkie, Natalia doskonale łączy kobiecy styl ze sportowym akcentem, którym najczęściej jest obuwie. "Niewygodny but to zabójstwo na koncercie, z drugiej strony w bucie na odpowiednim obcasie sylwetka robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Jednakże staram się tu znaleźć jakiś kompromis i na szczęście koncertowa adrenalina tuszuje wszystkie niedogodności i dopiero jak schodzę ze sceny to czuję np. że ledwo stoję w danych butach" - śmieje się artystka.

Wśród inspiracji Natalia Nykiel wymienia bezkompromisowe artystki, takie jak brytyjkę F.K.A Twigs, M.I.A. czy Yolandi z Die Antwoord. Ceni je za wizję i konsekwencję, a pozostając wierną swojemu stylowi jednocześnie sama staje się wzorem do naśladowania. Mimo młodego wieku poszczycić się może rzadko spotykaną samoświadomością, zarówno w przypadku kompozycji muzycznych, jak i stylizacji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy są jakies znane osoby, które są dla ciebie wzorem jeśli chodzi o styl, którymi się inspirujesz? Jeśli tak to kto?
Styl to nie tylko ciuchy. Dla mnie styl to całokształt artysty. Nie mogę więc powiedzieć, że inspiruje mnie czyjś wygląd ale raczej cała postać, kreacja sceniczna. FKA Twigs wygląda świetnie i jest bardzo spójna w ogólnym wyrazie. Dobrym przykładem takiego koncepcyjnego myślenia jest też M.I.A.

d2i96g4

Niezależnie od swojego stylu, kogo styl podziwiasz i dlaczego?
Cenię sobie bezkompromisowość Yolandi z Die Antwoord, czy wspomnianą już M.I.A. za wizję i konsekwencję.

Jak długo zajmuje ci przygotowanie się przed wejściem na scenę?
Przy ważniejszych okazjach to jest nawet kilka godzin bo wykonanie scenicznego makijażu i fryzur jest czasochłonne.
Często przed weekendowymi przelotami na koncerty spędzam po dwie godziny u mojej fryzjerki niezależnie od tego, czy wyjazd jest o 7 czy o 9 rano, dosypiam w trasie. Tradycyjne koncertowe makijaże mam już przetrenowane i nie trwają długo, stylizacje też przygotowuję wcześniej, więc przed samym wyjściem na scenę nie zastanawiam się w co się ubrać.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak każda wyrazista osoba, pewnie spotykasz się zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi reakcjami na twój sceniczny wizerunek. Jak radzisz sobie z tymi ostatnimi?
Nigdy chyba nikt nie powiedział mi nic negatywnego odnośnie mojego wyglądu prosto w twarz, więc możemy tu mówić jedynie o ew. komentarzach w sieci. Do mnie bezpośrednio docierają tylko te z moich oficjalnych kanałów w social mediach, ludzie często dyskutują o moich stylizacjach, o tym że części podobam się bardziej w wizerunku scenicznym, a innym w momentach, kiedy pokazuję się naturalna. O gustach się nie dyskutuję, więc to normalne że opinie są różne. Wychodzę jednak z założenia, że to ja mam się czuć w tym dobrze i tak właśnie jest. Scena rządzi się swoimi prawami, a ja lubię szaleć.

d2i96g4

*Czy zdarza ci się rezygnować z jakichś pomysłów dlatego, że mogą okazać niepraktyczne na scenie? Zdarzyło ci się, że "przeszarżowałaś" i na scenie kreacja w jakiś sposób Ci przeszkadzała? *
Moda wymaga poświęceń i przekonałam się już o tym kilka razy. Kocham cekiny, ale w praktyce są bardzo niewygodne i obcierają. Wielokrotnie wyszłam po koncercie z podrażnioną skórą. Tak samo z butami, niewygodny but to zabójstwo na koncercie, z drugiej strony w bucie na odpowiednim obcasie noga i cała sylwetka wygląda zdecydowanie lepiej i staram się tu znaleźć jakiś kompromis. Czasem te ciuchy są faktycznie mało praktyczne albo niewygodne i trzeba w trakcie grania myśleć dodatkowo o tym, żeby ciuch się dobrze układał. Na szczęście koncertowa adrenalina tuszuje wszystkie niedogodności i dopiero jak schodzę ze sceny to czuję np że ledwo stoję w danych butach. (śmiech)

Więcej informacji na temat trasy na:
www.redbull.pl/tourbus
www.facebook.com/redbulltourbus/

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i96g4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i96g4