Trwa ładowanie...

Para prezydencka powitała księżną Kate i księcia Williamia

Kate Middleton i książę William rozpoczęli właśnie swoją dwudniową wizytę w Polsce. O godzinie 13.45 samolot z parą książęcą i ich dwójką dzieci wylądował na warszawskim Okęciu. Po krótkim powitaniu na płycie lotniska kolumna udała się do pałacu prezydenckiego, gdzie Kate i William zostali podjęci przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.

d27x627
d27x627

Po krótkim przywitaniu drzwi Pałacu zostały zamknięte. Przed oficjalnym lunchem brytyjska para książęca razem z parą prezydencką przespacerowała się po ogrodach przylegających do pałacu prezydenckiego. Można było zauważyć, że tzw. small talk przebiegał w radosnej atmosferze, a cała czwórka energicznie gestykulowała.

O czym rozmawiali? Tego nie wiemy. Natomiast jak podkreślał w piątek na konferencji prasowej szef gabinetu politycznego prezydenta Krzysztof Szczerski, wizyta nie ma charakteru politycznego. - Wizytę brytyjskiej pary książęcej Kate i Williama w Polsce traktujemy jako wizytę szacunku i przyjaźni - powiedział polityk.

Jedno jest pewne zdjęcia pary prezydenckiej z Windosrami trafią do najważniejszych światowych serwisów informacyjnych.

PAP
Źródło: PAP
PAP
Źródło: PAP
d27x627
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27x627