Trwa ładowanie...

"Ludzie wam tego nie wybaczą". Patrycja i Grzegorz Markowscy zabrali głos

Patrycja i Grzegorz Markowscy wypowiedzieli się na temat opublikowanego wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który stanowi, że aborcja embriopatologiczna jest niezgodna z konstytucją.

Patrycja i Grzegorz Markowscy wypowiedzieli się na temat wyroku TKPatrycja i Grzegorz Markowscy wypowiedzieli się na temat wyroku TKŹródło: AKPA, fot: Piętka Mieszko
d3jwsig
d3jwsig

20 października 2020 r. Trybunał Kostytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że aborcja z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. To zapoczątkowało masowe protesty w całej Polsce. 8 dni później w całym kraju protestowało ponad 430 tys. osób - były to największe demonstracje w Polsce od 1989 r.

27 stycznia 2021 r. na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego opublikowano uzasadnienie w sprawie aborcji. To wywołało oburzenie wśród Polek i Polaków, a protesty w całej Polsce ponownie się rozpoczęły.

Patrycja i Grzegorz Markowscy o wyroku TK

Jedną z osób, która aktywnie brała udział w strajku kobiet, była Patrycja Markowska. Gwiazda pojawiała się na demonstracjach i otwarcie przyznawała, co sądzi o decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

d3jwsig

Teraz, razem ze swoim ojcem, w rozmowie z portalem Onet Kultura wyznała, jak się czuje po opublikowaniu wyroku. Piosenkarka przyznała, że się boi. - Boję się. Myśl, że skrajnie prawicowy rząd będzie decydował za kobiety i matki o ich życiu i zdrowiu, jest przerażająca. Wszystko w imię "wiary". Skrajna hipokryzja - stwierdziła. - Kolejne drzwi do wolności, wolnego wyboru zostały zatrzaśnięte. Ciężko uwierzyć, że cały postęp medycyny w dziedzinie badań prenatalnych traci sens - dodała.

- Rządzący swoim grubym paluchem wskazują na ludzi, którzy mają cierpieć. Pamiętajcie. Ludzie wam tego nie wybaczą - podsumował Grzegorz Markowski.

Zobacz także: Strajk kobiet. Manifestanci przedarli się na teren Trybunału Konstytucyjnego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jwsig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jwsig