Trwa ładowanie...
d34ugu6

Pete Frates nie żyje. Był inspiracją dla Ice Bucket Challenge

Człowiek, przez którego miliony ludzi na całym świecie wylewało sobie na głowę kubeł lodowatej wody, zmarł w wieku 34 lat. Dzięki akcji znanej pod hasłem Ice Bucket Challenge zebrano ponad 115 mln dol. na walkę z chorobą, na którą cierpiał Frates.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pete Frates zainspirował gwiazdy do oblewania się lodowatą wodą i wpłacania pieniędzy na walkę z ALS
Pete Frates zainspirował gwiazdy do oblewania się lodowatą wodą i wpłacania pieniędzy na walkę z ALS (Getty Images)
d34ugu6

Jak podaje serwis Variety, Pete Frates zmarł w poniedziałek 9 grudnia. Miał zaledwie 34 lata. Frates był baseballistą cierpiącym na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). "Pete nigdy nie narzekał na swoją chorobę. Traktował to jako szansę, by dawać nadzieję innym chorym i ich rodzinom" – napisali bliscy Fratesa w oficjalnym oświadczeniu po śmierci mężczyzny, który był inspiracją dla internetowej akcji IBC.

Obejrzyj: Suknia Węgrowskiej i "czerwone Ferrari" od Czartoryskiej na aukcji. "Pomaganie jest obowiązkiem"

O Ice Bucket Challenge zrobiło się głośno w 2014 r. Uczestnicy akcji musieli wylać na siebie kubeł lodowatej wody, nagrać to i umieścić w sieci. Kluczowa była też nominacja trzech kolejnych osób do podjęcia wyzwania i zachęta do wpłacania pieniędzy na konto ALS Association.

  Getty Images
(Getty Images)

W IBC wzięło udział mnóstwo zwyczajnych internautów, ale także politycy, gwiazdy czy znani sportowcy. Między innymi George W. Bush, Bill Gates, Marck Zuckerberg, Tom Cruise, Justin Bieber, Justin Timberlake, Birtney Spears, Oprah Winfrey, Lady Gaga czy Agnieszka Radwańska.

Dzięki tej kampanii udało się zebrać ponad 115 mln dol. na rzecz organizacji wspierającej badania nad ALS, zwanego też chorobą Lou Gehriga (słynny baseballista, który zmarł dwa lata po zdiagnozowaniu stwardnienia zanikowego bocznego).

d34ugu6

Podziel się opinią

Share
d34ugu6
d34ugu6