Trwa ładowanie...
d3q5shf

Pierwszy raz ze Zbigniewem Preisnerem

Spotkanie ze światowej sławy kompozytorem i jego artystami, odbędzie się podczas koncertu Preisner's Music, z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera.
Share
Polski kompozytor będzie obchodzić swoje 40-lecie pracy artystycznej
Polski kompozytor będzie obchodzić swoje 40-lecie pracy artystycznej Źródło: Materiały prasowe
d3q5shf

Wydarzenie zaplanowane zostało na 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków.

- Ta muzyka była ze mną już od dziecka - mówi Przemek Węgłowicz z zespołu Tides From Nebula, który we współpracy ze Zbigniewem Preisnerem nagrał album pt. „Earthshine”. Twórczość kompozytora była równie ważna dla Stanisława Soyki, Marka Niedźwieckigo i Karoliny Gorczycy oraz zainspirowała ich do własnych działań i dokonań artystycznych.

- Za każdym razem bardzo mnie to cieszy, kiedy jakiś mój ziomek, po prostu jest doceniony przez świat - z sentymentem wspomina Stanisław Soyka.

d3q5shf

Zobacz wideo:

W wybranych utworach wystąpią: Teresa Salgueiro, Lisa Gerrard i Edyta Krzemień. Oprawą muzyczną zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. W trakcie koncertu ujrzymy również gości specjalnych: Jerzego Trelę i Anję Rubik, dla których kompozytor również przewidział specjalne zadania. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których Zbigniew Preisner sam skomponował muzykę. Organizatorem jubileuszowego koncertu Preisner’s Music jest agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com.

d3q5shf

Podziel się opinią

Share
d3q5shf
d3q5shf