Trwa ładowanie...
d14oa1a

Pierwszy "Wodecki Twist Festiwal" w czerwcu w Krakowie. Udział w gali zapowiedzieli znakomici artyści

Gala zatytułowana "Tribute to Zbigniew Wodecki" odbędzie się 8 czerwca i otworzy dwudniowy "I Wodecki Twist Festiwal", poświęcony pamięci zmarłego w maju ubiegłego roku artysty. Na koncercie inauguracyjnym wystąpią wybitni polscy artyści, wśród nich oddani przyjaciele Wodeckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista
Multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista (PAP)
d14oa1a

Na scenie "Tribute to Zbigniew Wodecki” pojawią się: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Adam Bałdych, Mariusz Patyra, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski, a także wielu innych wokalistów i muzyków. Organizatorzy nadal szykują niespodzianki, związane z obsadą festiwalowych koncertów i zapowiadają, że koncert zostanie zaprezentowany dwukrotnie w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Ideą koncertu jest spotkanie wykonawców nie tylko z muzyką patrona wydarzenia, ale i z nim samym. Dlatego widowisko będzie wzbogacone materiałami archiwalnymi. W programie gali znajdą się najpiękniejsze duety, wielkie przeboje z ogromnego i różnorodnego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, a także muzyczne niespodzianki, a wszystko w nowej odsłonie i wspaniałych, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie aranżacjach.

Drugi dzień festiwalu będzie poświęcony jednej z największych miłości Zbigniewa Wodeckiego – miastu Kraków. "Zbigniew Wodecki całe życie związał z Krakowem, a ten festiwal będzie naszym wspomnieniem o wyjątkowym muzyku i piosenkarzu" – podkreślił jeden ze współorganizatorów festiwalu prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

d14oa1a

Zaskakująco zapowiada się mini cykl koncertów, nad którymi czuwać będzie zespół Mitch&Mitch. Z tą alternatywną grupą Zbigniew Wodecki powrócił do materiału ze swojej płyty z 1976 roku, a nagrany przez nich album "1976: A Space Odyssey” okazał się oszałamiającym sukcesem.

Specjalne pasmo festiwalu przeznaczone będzie dla dzieci. 9 czerwca w Kinie pod Baranami będą mogły spróbować swoich sił w śpiewaniu, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz obejrzeć bajki. Na zakończenie pierwszej edycji Wodecki Twist Festiwal, we wnętrzach Forum Przestrzenie zaplanowano jam session z udziałem najlepszych krakowskich muzyków i gości festiwalu.

d14oa1a

Podziel się opinią

Share
d14oa1a
d14oa1a