Trwa ładowanie...
dxpms8l

Piotr Baron odchodzi z Trójki? Decyzja nie jest jednoznaczna

Piotr Baron i Marek Niedźwiecki współprowadzili Listę Przebojów w Radiowej Trójce. To już koniec słynnego programu. Klamka zapadła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Baron nie poprowadzi już Listy Przebojów
Piotr Baron nie poprowadzi już Listy Przebojów (ONS)
dxpms8l

Publicyści, dziennikarze, artyści, a nawet politycy nie szczędzą gorzkich słów krytyki, bojkotując działania Radiowej Trójki w związku z cenzurą utworu Kazika Staszewskiego. Swoje rozczarowanie stacją wyrazili już m.in. Dawid Podsiadło, Organek czy Beata Tadla.

Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu wobec działań Trójki była decyzja Marka Niedźwieckiego, który w minioną sobotę odszedł z radia. Z Trójką związany był od 1982 r.

Teraz w ślady dziennikarza poszedł Piotr Baron. Panowie współprowadzili słynną Listę Przebojów.

dxpms8l

- Nie poprowadzę już żadnego notowania Listy Przebojów, mówię to łamiącym się głosem, bo cała ta sytuacja sprawia, że odebrano mi kawałek mojego życia - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarz.

Jeszcze nie wiadomo, czy Baron na stałe pożegna się ze stacją.

- Jeśli chodzi o Program Trzeci - w związku z tym, że to tak ważna decyzja, to dam sobie czas do czerwca. Wtedy wracam po urlopie i podejmę decyzję - zaznaczył w rozmowie z portalem.

Z Trójki w ostatnim czasie zwolnili się także m.in. Marcin Kydryński czy Hirek Wrona. Teraz w odpowiedzi na cenzurę w Radiowej Trójce odszedł także Mariusz Cieślik. Kilka miesięcy temu głośno było także o odejściu Wojciecha Manna. Dziennikarz zrobił to w geście solidarności dla Anny Gacek, która 9 marca tego roku podała informację, że została zwolniona z radiowej Trójki (oficjalnie nie przedłużono jej umowy).

dxpms8l

Cenzura Kazika Staszewskiego w Trójce

Około dwa tygodnie temu wytwórnia S.P. Records opublikowała na YouTubie nowy kawałek Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista Kultu krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia tego roku.

Utwór Kazika bijący w Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym zniknęła szybko ze strony Polskiego Radia. Pojawiła się teoria o celowym działaniu stacji.

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 po rozpętaniu się afery w sieci wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika.

dxpms8l

Mówi w nim o "łamaniu regulaminu", sugerując manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów. W oświadczeniu poinformował też, że redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

Takie zapewnienia nie przekonują jednak nikogo. Tym bardziej, że niedługo później pojawiły się wieści o SMS-ie, który przeczy tłumaczeniom.

dxpms8l

Podziel się opinią

Share
dxpms8l
dxpms8l