Trwa ładowanie...

Piotr Fronczewski zabrał ważny głos w sprawie sądów. Po tych słowach nie możemy być bierni

Na fali protestów osób niezgadzających się z reformą sądownictwa, powstał na Facebooku profil #WolneSądy. Co kilka dni w ramach akcji pojawiają się filmiki nagrane przez osobowości polskiego kina i teatru, które z troską i obawą wypowiadają się na temat działań PiSu. Kolejnym artystą, który zdecydował się zabrać głos, jest Piotr Fronczewski. Zobacz, komu dostało się najbardziej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Piotr Fronczewski zabrał ważny głos w sprawie sądów. Po tych słowach nie możemy być bierniŹródło: East News
d7mxbul
d7mxbul

Choć w nagraniu Piotr Fronczewski nie opowiada się za żadną opcją polityczną, nie ma wątpliwości, że działania obecnego rządu są niebezpieczne.

- Niezależne od władzy sądy i niezawiśli sędziowie mają nas chronić, zwykłych obywateli, przed opresją ze strony władzy. Mają kierować się prawem, a nie lojalnością wynikającą z partyjnego nadania – mówi gwiazdor polskiego kina.

Aktor skierował swoje słowa również do osób, które są bierne w temacie reformy sądownictwa.

d7mxbul

- Naprawdę nie interesuje Cię polityka? Nie interesuje Cię sprawa niezależności sądów i trybunałów? Uważasz, że polityczne sterowanie sądami i nominowanie sędziów nie ma wpływu na twoje życie? - pyta w nagraniu.
Nagranie artysty jest zarówno przesłaniem jak i przestrogą.

- Jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zależy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego?
Wcześniej w ramach kampanii #WolneSądy podobne oświadczenia w ramach akcji nagrali m.in. Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski i Jerzy Radziwiłowicz.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d7mxbul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7mxbul