Piotr Fronczewski zabrał ważny głos w sprawie sądów. Po tych słowach nie możemy być bierni

Na fali protestów osób niezgadzających się z reformą sądownictwa, powstał na Facebooku profil #WolneSądy. Co kilka dni w ramach akcji pojawiają się filmiki nagrane przez osobowości polskiego kina i teatru, które z troską i obawą wypowiadają się na temat działań PiSu. Kolejnym artystą, który zdecydował się zabrać głos, jest Piotr Fronczewski. Zobacz, komu dostało się najbardziej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Fronczewski zabrał ważny głos w sprawie sądów. Po tych słowach nie możemy być bierni
(East News)
WP

Choć w nagraniu Piotr Fronczewski nie opowiada się za żadną opcją polityczną, nie ma wątpliwości, że działania obecnego rządu są niebezpieczne.

- Niezależne od władzy sądy i niezawiśli sędziowie mają nas chronić, zwykłych obywateli, przed opresją ze strony władzy. Mają kierować się prawem, a nie lojalnością wynikającą z partyjnego nadania – mówi gwiazdor polskiego kina.

WP

Aktor skierował swoje słowa również do osób, które są bierne w temacie reformy sądownictwa.

- Naprawdę nie interesuje Cię polityka? Nie interesuje Cię sprawa niezależności sądów i trybunałów? Uważasz, że polityczne sterowanie sądami i nominowanie sędziów nie ma wpływu na twoje życie? - pyta w nagraniu.
Nagranie artysty jest zarówno przesłaniem jak i przestrogą.

WP

- Jakie będziesz miał szansę na uczciwy proces, jeśli okaże się, że w sądzie walczysz z kuzynem członka rządu, od którego zależy uposażenie, awans i dalsza kariera sędziego?
Wcześniej w ramach kampanii #WolneSądy podobne oświadczenia w ramach akcji nagrali m.in. Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski i Jerzy Radziwiłowicz.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP