Trwa ładowanie...
d76k66z

Piotr N. odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia

Po ponad 9 miesiącach od spowodowania wypadku do sądu w Piasecznie wpłynął akt oskarżenia. Piotr N. potrącił kobietę na pasach jadąc bez prawa jazdy i ważnego przeglądu swojego chevroleta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr N. może trafić do więzienia na 3 lata
Piotr N. może trafić do więzienia na 3 lata (AKPA)
d76k66z

Jak dowiedział się "Super Express", 25 czerwca prokuratora rejonowa w Piasecznie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Piotrowi N. Dziennikarz został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego.

- Zarzucono mu nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i potrącenie przechodzącej (…) pokrzywdzonej - poinformowała "Super Express" Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

To pokłosie wydarzeń z 5 października 2017 r., gdy Piotr N. jadąc przez Konstancin-Jeziornę potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, które utracił w 2009 r., ale był trzeźwy.
Pokrzywdzona trafiła do szpitala z urazem żeber. Według Kodeksu Karnego mogło dojść do popełnienia przestępstwa, gdyż osoba doznała naruszenia czynności ciała lub rozstroju zdrowia przez czas trwający dłużej niż 7 dni.

Oskarżony jechał nie tylko bez prawa jazdy, ale także bez ważnego przeglądu technicznego swojego auta i OC.

- Pojazd ten był technicznie niesprawny - mówiła rzecznik, dodając, że prokuratura przekazała materiały właściwej jednostce policji, która w tym zakresie przeprowadzi postępowanie w sprawie wykroczenia.

d76k66z

Podziel się opinią

Share

d76k66z

d76k66z