Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak miał w planach reżyserię filmu. Szef Akson Studio o zmarłym producencie

Michał Kwieciński, szef Akson Studio, mówi WP, że zmarły tragicznie Piotr Woźniak-Starak miał w planach reżyserię filmu. Dodaje, że na planie filmowym młody producent pojawiał się z własną ochroną.

Piotr Woźniak-Starak miał w planach reżyserię filmu. Szef Akson Studio o zmarłym producencieŹródło: ONS.pl
d3k5l0w
d3k5l0w

Sebastian Łupak, WP: Piotr Woźniak-Starak po powrocie ze szkół w USA zaczął karierę producencką u pana w Akson Studio. Jakim był pracownikiem?
Michał Kwieciński: Pracował na planie "Katynia" Andrzeja Wajdy. On nie wiedział nic na temat filmu, a "Katyń" to był duży film. Był jednak uważnym obserwatorem. Szybko wyciągał wnioski, które inni wyciągają po roku. Szybko uczył się też pracy jako kierownik produkcji. Wysoko oceniałem wtedy jego zdolności. Myśleliśmy nawet, żeby razem założyć spółkę. Ale zdecydował się założyć swoją firmę.

ZOBACZ TEŻ: Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

Czy było po nim widać, że jest synem milionera?
Był skromny, empatyczny. Nie był w ogóle rozkapryszony. Nie narzucał się nikomu. W czasie jego stażu u mnie nie miałem pojęcia, że Piotr miał obstawę.

A miał?
Tak. Cały czas były przy nim dwie czy trzy osoby, które pilnowały każdego jego kroku. Nie miałem pojęcia o takiej ochronie przez wiele miesięcy. Czyli świadczyło to o tym, że był dyskretny, nie wywyższał się. Może był od wielu lat zmuszony do obstawy? Wydaje mi się, że prawie wszystkie dzieci znaczących biznesmenów w Polsce mają taką ochronę.

d3k5l0w

Jak pan ocenia jego pracę na własny rachunek?
U mnie był na intensywnym stażu. Potem zaczął się wyzwalać, chciał pójść swoją drogą filmową. Był producentem kreatywnym, a nie tylko kierownikiem produkcji. Angażował się w powstanie filmu. Jego dwa filmy - "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - oceniam bardzo wysoko. Widać tam jego rękę.

Poświęcał dużo czasu przygotowaniom, tzw. preprodukcji, a potem montażowi. On świadomie rozwijał kino środka. Chciał, żeby jego filmy były dla publiczności, ale nie podlizywał się jej w prymitywny sposób.

Jakie miał plany?
Wiem, że miał zamiar wyreżyserować pierwszy film. Pierwsze jego plany - sprzed kilku lat - to było kino akcji z wyścigami samochodowymi. Może został przy tym pomyśle, a może miał już inny…

22 sierpnia z jeziora Kisajno wyłowiono ciało 39-letniego mężczyzny. Według prokuratury i policji należy ono do poszukiwanego od niedzieli Piotra Woźniaka-Staraka.

d3k5l0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3k5l0w