Trwa ładowanie...

Piotr Woźniak-Starak. Wójt Giżycka zawiadomił policję ws. grobu producenta filmowego

Według Marka Jasudowicza, wójta gminy Giżycko, doszło do nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-Staraka poza obrębem cmentarza. Poinformowano w tej sprawie policję.

Share
Piotr Woźniak-Starak. Wójt Giżycka zawiadomił policję ws. grobu producenta filmowegoŹródło: ONS.pl
d40qzj9

Piotr Woźniak-Starak. Wójt Giżycka zawiadomił policję ws. grobu producenta filmowego

Giżycka policja otrzymała oficjalnie zawiadomienie, wedle którego w pobliskiej Fuledzie doszło do wykroczenia polegające na pochówku. Sytuacja dotyczy grobu zmarłego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Doniesienie zostało złożone przez Marka Jasudowicza, wójta Giżycka, oraz powiatową stację sanepidu.

- Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza - przekazał w poniedziałek wójt Giżycka Marek Jasudowicz.

Z ustaleń powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Giżycku wynika, że miejsce pochówku Woźniaka-Staraka nie spełnia opisanych w przepisach wymogów dla katakumb.

d40qzj9

Z powodu zawiadomienia Marek Jasudowicz trafił na okładki tabloidów. "To on sprzeciwia się grobowi Staraka w Fuledzie" - czytamy. Wójtowi gminy Giżycko bardzo nie spodobało się nagłośnienie całej sprawy.

- Sytuacja jest delikatna. Moim zdaniem nie powinna być aż tak upubliczniana, bo to sprawy osobiste i mogą być bolesne dla najbliższych - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wytłumaczył również powód swojej decyzji.

- W związku z tym, że pochówek nie został dokonany na cmentarzu, to ja miałem obowiązek zgłoszenia tego organom - podkreśla Jasudowicz.

d40qzj9

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Tragiczna śmierć producenta filmowego

Piotr Wożniak-Starak utonął w nocy z 17 na 18 sierpnia, po tym, jak wypadł z łodzi na mazurskim jeziorze Kisajno. Po kilku dniach poszukiwań ciało mężczyzny zostało odnalezione 22 sierpnia.

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym, a w życiu prywatnym mężem prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak.

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Edward Miszczak: "Trzymamy kciuki za Agnieszkę. Dostała straszne wiadomości"

d40qzj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40qzj9
d40qzj9