Trwa ładowanie...

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

Placido Domingo został oskarżony o molestowanie seksualne. Światowej sławy hiszpański tenor miał wielokrotnie nakłaniać kobiety do stosunków seksualnych.

Share
Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualneŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d2d83v7

Placido Domingo – oskarżenia o molestowanie seksualne

Placido Domingo został oskarżony o molestowanie przez 8 śpiewaczek i tancerek. Taką informację podała agencja Associated Press. Ofiary mówią, że Domingo nakłaniał je do stosunków seksualnych pod groźbą utraty pracy i innych konsekwencji na tle zawodowym.

Kobiety zeznały, że śpiewak wielokrotnie próbował je dotykać i zmuszał do pocałunków, wykorzystując do tego swoją kierowniczą pozycję. Do nękania na tle seksualnych miało dochodzić przez ponad 30 lat.

Associated Press skontaktowało się również z 30 innymi współpracownikami hiszpańskiego tenora, którzy powiedzieli, że niepotwierdzone oskarżenia o molestowanie postawione Placido Domingo są prawdziwe.

d2d83v7

Placido Domingo – oświadczenie w sprawie molestowania seksualnego

Placido Domingo niemal natychmiast wydał oświadczenie w sprawie rzekomego nakłaniania do stosunków seksualnych. Śpiewak odpiera zarzuty, mówiąc, iż są one głęboko niepokojące i nieprawdziwe.

"Mimo to bolesne jest to, iż mogłem kogoś zdenerwować lub sprawić, że poczuje się niezręcznie – bez względu na to, jak dawno temu to było i pomimo moich najlepszych intencji. Wierzyłem, że wszystkie moje oddziaływania i relacje były zawsze mile widziane. Ludzie, którzy mnie znają lub którzy ze mną pracowali, wiedzą, że nie jestem kimś, kto celowo skrzywdziłby, uraził czy zawstydził kogokolwiek. Zdaję sobie sprawę z tego, że zasady i standardy, według których jesteśmy i powinniśmy być oceniani dzisiaj, są bardzo różne od tych z przeszłości. Mam wielkie szczęście i zaszczyt, że moja kariera w operze trwała ponad 50 lat i utrzymam najwyższe standardy" – czytamy w oświadczeniu Domingo.

Placido Domingo – kim jest?

Placido Domingo to urodzony w 1941 r. hiszpański śpiewak operowy. Sławę zdobył dzięki wybitnej technice wokalnej oraz niespotykanej barwie głosu. Jest uznawany za jedną z najbardziej wpływowych osób współczesnej opery.

Kariera Placido Domingo rozpoczęła się w latach 70., a na jego koncerty do tej pory przychodzi tysiące fanów. W Polsce Domingo występował wielokrotnie – w roku 1992, 2005, 2009 oraz 2014.

ZOBACZ TEŻ: Karolina Gilon o #metoo: Żaden facet mnie nie dotknął, bo dostałby w zęby!

d2d83v7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d83v7