Trwa ładowanie...

Polska blogerka wybrała zaskakujące imię dla córki. Nie jest jedyna

Blogerka Anna Skura ogłosiła, że jej nowonarodzona córka otrzymała imiona Melody Imaan. Informacja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie. "Imiona dzieci często mają być formą wróżby" - zdradza w rozmowie z WP Gwiazdy psycholog, Jakub Królikowski.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Polska blogerka wybrała zaskakujące imię dla córki. Nie jest jedynaŹródło: Instagram.com
d3fo5sj
d3fo5sj

Popularna blogerka niedawo ogłosiła na swoim profilu na Instagramie, że została mamą. Pierwsze kontrowersje pojawiły się w momencie, kiedy Anna Skura wyjawiła jak nazwała córeczkę. Okazało się, że dziewczynka będzie nosić imiona Melody Imaan. Fani zasypali Skurę wpisami, że powinna zdecydować się na typowe polskie imię, ponieważ jest Polką.

- Bądźmy bardziej tolerancyjni dla innych i ich wyborów - zaapelowała na Instagramie, ale nie wyjaśniła, dlaczego akurat na takie imię zdecydowała się wraz z mężem.

Blogerka jednak nie jest pierwszą gwiazdą, która zdecydowała się na nietypowe imię. Kilkanaście lat temu Michał Wiśniewski i Mandaryna nazwali swoje dzieci Fabienne i Xawier. Natomiast Katarzyna Skrzynecka ochrzciła córkę Alikia.

d3fo5sj

- Z miłości do Grecji nazwaliśmy córkę Alikia. Imię to jest odpowiednikiem polskiego imienia Alicja. Alikia w języku greckim oznacza krystaliczna, prawdziwa, szczera - powiedziała w rozmowie z WP Gwiazdy, Katarzyna Skrzynecka.

Aktorka podkreśla też, że ani ona ani jej córka, nigdy nie spotkały się z nieprzyjemnymi sytuacjami związanymi z imieniem dziewczynki.

- Nie mieliśmy przykrych sytuacji. Alikia to takie samo imię jak Oskar czy Sandra. To też nie są przecież polskie imiona - dodała gwiazda.

Psycholog Jakub Królikowski przyznał, że nadawanie konkretnych imion dzieciom ma być pewnego rodzaju wróżbą. Dlaczego celebryci wybierają zachodnio brzmiące imiona?

- Od dawna w wielu kulturach, imiona wydawały się ludziom mieć moc sprawczą - wiele tradycji okultystycznych traktowało znajomość imienia jakiejś istoty jako metodę kontrolowania jej - i jakieś resztki tego efektu pozostają w ludzkich nawykach, nawet nie całkiem świadomie. Imiona dzieci często mają być formą wróżby, czy dobrego życzenia: nie nazywamy już co prawda zbyt często dzieci Mirosławami (życząc im, aby uwielbiały 'mir', czyli świat), ale nadal chcemy jakoś pokierować ich przyszłością. Zachód kojarzy się nadal z bogactwem i lepszym życiem, a nadawanie im zachodnio brzmiących imion ma w jakimś sensie je na to ukierunkować. Poniekąd dlatego niecodzienne imiona spotykamy najczęściej wśród tych ludzi, których sytuacja społeczno-ekonomiczna nie wróży najlepiej oraz wśród celebrytów - którzy muszą kreować się na spełnienie marzeń tych grup - powiedział nam Jakub Królikowski, psycholog i kognitywista.

d3fo5sj

Preferujecie bardziej oryginalne imiona czy klasyczne?

ZOBACZ TAKŻE: Najpopularniejsze imiona 2017 roku

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3fo5sj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fo5sj