Trwa ładowanie...
d1ovfx3

Polska firma wysłała prezent dla księcia Louisa. Z pewnością zrobi furorę

Świat oszalał na punkcie trzeciego potomka brytyjskiej pary książęcej. Do Pałacu Kensington od kilku dni z całego świata napływają życzenia i prezenty. Gratulacje złożyła również znana i ceniona polska marka Hefra, jedyny polski producent srebrnych i posrebrzanych sztućców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczęśliwi rodzice trójki "royal babies"
Szczęśliwi rodzice trójki "royal babies" (East News)
d1ovfx3

Prezent nie jest przypadkowy, gdyż srebrna łyżeczka uchodzi za najbardziej elegancki prezent dla noworodka w Wielkiej Brytanii. Wynika to z tradycyjnego anglosaskiego powiedzenia, które głosi, że dziecko, któremu towarzyszy szczęście w życiu jest "urodzone ze srebrną łyżeczką w ustach”.

- Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecku sprzyjał pomyślny los, dlatego chętnie obdarowujemy ukochane osoby prezentami "na szczęście”. Jesteśmy niezwykle podekscytowani narodzinami małego księcia, dlatego postanowiliśmy ofiarować parze królewskiej najpiękniejszy prezent z Polski – czyli ręcznie wykańczaną łyżeczkę "Bocianka”. Łyżeczka ma wygrawerowane imię oraz datę urodzin małego księcia, a także wagę i godzinę urodzin. Wierzymy, że prezent będzie służył maluszkowi, a rodzice docenią również fakt, że srebro ma właściwości antybakteryjne, więc jest wręcz zalecane dla dzieci – mówi Ewa Bałdyga, prezes zarządu Hefra.

WP.PL

Srebrna łyżeczka w tradycji anglosaskiej ma przynieść szczęście, dobrobyt i długie dostatnie życie noworodkowi. Zwyczaj początki bierze z XIV w., gdy w Europie panowała epidemia dżumy. Zamożni ludzie chronili się wówczas przez zarazą stosując srebrne sztućce i zastawy, gdyż już wtedy wiedziano o antybakteryjnych właściwościach kruszcu.

d1ovfx3

Polska marka wysłała do royal baby łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem Louis. Co sądzicie o takim prezencie?

WP.PL

ZOBACZ TAKŻE: Reakcja brytyjskich mediów na narodziny kolejnego "royal baby". Jedno zdjęcie przejdzie do historii

d1ovfx3

Podziel się opinią

Share

d1ovfx3

d1ovfx3