Trwa ładowanie...

Polski zespół u boku Scorpions!

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd! Do przyjazdu niemieckiej legendy do Polski pozostały cztery miesiące! Pierwszy koncert odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi - 23 lipca w ERGO ARENIE na pograniczu Gdańska i Sopotu!

Polski zespół u boku Scorpions!Źródło: Materiały prasowe
d3bgvwi
d3bgvwi

W skład zespołu Lion Shepherd wchodzą: wokalista Kamil Haidar, gitarzysta Mateusz Owczarek oraz perkusista Maciej Gołyźniak. Grupa jak żadna inna w Polsce daje upust emocjom mieszając w swojej twórczości muzykę progresywną, akustyczną z elementami bluesa i klasycznego rocka! Jak sami muzycy podkreślają - mają dość zamykania się w jednej formule, a ich brzmienie ma być nieokiełznane niczym sztorm pośrodku oceanu!

Lion Shepherd z każdym kolejnym koncertem i każdą kolejną płytą rozwija swój unikatowy styl oraz wizerunek. Grupa po dwóch udanych i świetnie przyjętych albumach "Hiraeth” (2015) i "Heat” (2017), przygotowuje się do wydania kolejnego longplaya – "III”, który ukaże się w 29 marca 2019 roku nakładem Universal Music Polska.

Właśnie to najnowsze wydawnictwo zespół będzie promować przed koncertami Scorpions w Gliwice Arena oraz ERGO ARENA Gdańsk/Sopot.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wystąpić w dwóch największych halach w Polsce i zagrać przed znakomitym zespołem, jakim bez wątpliwie jest grupa Scorpions. Podczas tych dwóch dni spełni się jedno z naszych marzeń z dzieciństwa: nie tylko zobaczymy na żywo tytanów rocka, ale także wystąpimy na wspólnej scenie, by miłośnikom rocka zaprezentować nasz materiał z najnowszej płyty – komentuje Kamil Haidar, lider zespołu Lion Shepherd.

d3bgvwi

Album "III” - bo to właśnie o nim mowa – jest największą produkcją w historii zespołu. Ekipa przeniosła się do magicznego miejsca – Monochrom Studio. Tam, pod okiem Ignacego Gruszeckiego oraz Roberta Szydło, zarejestrowano 14 utworów. Użyto rekordowej ilości instrumentów perkusyjnych i strunowych. Zespół z odwagą czerpał pełnymi garściami niemal ze wszystkich gatunków muzycznych. Pojawiają się tak charakterystyczne instrumenty dla zespołu jak gitara dwunastostrunowa, arabska lutnia, darbuka, a także fortepian czy kwartet smyczkowy.

Lion Shepherd wsparli znakomici goście: Atom String Quartet, Robert Szydło (gitary basowe) oraz Łukasz Damrych (instrumenty klawiszowe). Za wokale znów odpowiedzialny był Wojtek Olszak (Woobie Doobie Studio), z którym zespół pracuje od czasów płyty "Heat”. Premiera albumu "III” odbędzie się 29 marca i ukaże się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Jest pewnego rodzaju tradycją, że przy okazji koncertów organizowanych przez agencję Prestige MJM, znajduje się miejsce dla polskich twórców. Podczas organizacji największych wydarzeń muzycznych chcemy również wspierać rodzime zespoły i polskich artystów. Dziś do tej "prestiżowej” rodziny dołącza Lion Shepherd, zespół który wpisał się już w krajobraz polskiego rynku muzycznego, lecz nadal jest głodny kolejnych sukcesów, gwarantując przy tym najwyższy poziom artystyczny. Jesteśmy pewni, że Scorpions oraz Lion Shepherd stworzą w Gliwicach i Trójmieście niezapomniany klimat – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Giganci rocka zagrają ponownie w Polsce i to dwukrotnie! Pierwszy z koncertów odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, a drugi - 23 lipca w ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu. Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com.

Na koncert w Gliwicach zaprasza miasto Gliwice.

d3bgvwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bgvwi