Trwa ładowanie...
d2i65ar

Polskie gwiazdy wspierają "Bringing Privacy Back"

Bringing Privacy Back (lub #BringingPrivacyBack) – globalny ruch założony w 2018 r. w Los Angeles (USA) przez grupę pasjonatów (specjalistów IT, przedsiębiorców, artystów, przedstawicieli branży kreatywnej) dążących do przywrócenia prywatności w Internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Do ruchu dołączył choreograf, Michał Piróg
Do ruchu dołączył choreograf, Michał Piróg (ONS.pl)
d2i65ar

Nieformalna grupa powstała z inicjatywy polskiego przedsiębiorcy Pawła Makowskiego jako wyraz niezgody na praktyki inwigilacji w sieci, prowadzone przez koncerny w branży informacyjnej, zarządzające największymi na świecie serwisami społecznościowymi, platformami webmail i komunikatorami internetowymi. Te produkty, mające oferować darmowe usługi, w rzeczywistości wykorzystują aktywność użytkowników do zbierania na ich temat informacji i tworzenia baz danych w celu targetowania reklam.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W Polsce do akcji przyłączyli się Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Anna Wendzikowska, Katarzyna Sokołowska, Michał Piróg i Marcin Tyszka.

d2i65ar

Jednym z narzędzi stworzonych przez przedstawicieli ruchu jest witryna internetowa BringingPrivacyBack.com. Pozwala ona wybrać lub wyszukać konkretne usługi (np. Google, Facebook Messenger, WhatsApp, Signal, Telegram, Skype ) i otrzymać fragmenty ich regulaminów, które są podejrzane pod kątem naruszenia prywatności użytkowników. Witryna udostępnia również odnośniki do doniesień prasowych na temat naruszenia prywatności przez te usługi lub wycieki danych osobistych i ich baz.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Misją twórców ruchu Bringing Privacy Back jest nie tylko wyrażanie sprzeciwu wobec pokrętnych czy niejasno sformułowanych zasad umów i regulaminów, ale również uświadamianie społeczeństwu, że użytkownicy Internetu nie są skazani na inwigilację.

W swoich działaniach grupa posługuje się hasztagiem #BringingPrivacyBack, który ma pomóc w szerzeniu w mediach społecznościowych założeń ruchu oraz pokazać użytkownikom, że korzystając z odpowiednich narzędzi i stosując odpowiednie zabezpieczenia, każdy może odzyskać prawo do prywatności w sieci.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2i65ar

Podziel się opinią

Share
d2i65ar
d2i65ar