Trwa ładowanie...

Poruszający list księżnej. Kate wspiera hospicja dziecięce

Aby dotrzeć do ludzi, trzeba poruszyć ich serca. Księżna Kate doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Hospicjów Dziecięcych w Wielkiej Brytanii, zwróciła się do nich w poruszającym liście.

Poruszający list księżnej. Kate wspiera hospicja dziecięceŹródło: Getty Images
dssv42a
dssv42a

Księżna Kate napisała list z okazji rozpoczętego właśnie Tygodnia Hospicjów Dziecięcych. Sama jest aktywnie zaangażowana we wspieranie tych placówek. Organizacja EACH (East Anglia's Children's Hospices), zrzeszająca hospicja działające na terenie wschodniej Anglii: w Cambridgeshire, Essex, Norfolk i Suffolk jest objęta jej królewskim patronatem. List księżnej znalazł się na stronie internetowej organizacji. Warto przeczytać.

Księżna podkreśliła, jak istotne jest funkcjonowanie placówek niosących pomoc często nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Zdaniem księżnej, to są i powinny być miejsca często wypełnione szczęściem i śmiechem, w których tworzą się istotne wspomnienia na całe życie. - Hospicja są azylem dla tych, którzy doświadczają najtrudniejszego okresu w życiu – pisała w liście.

- Są ratunkiem dla dzieci i ich rodzin, dostarczając pomocy i wsparcia tak długo, jak jest im to potrzebne. Mam nadzieję, że inni przyłączą się do mnie, by im podziękować podczas tygodnia Hospicjów Dziecięcych – dodała.

dssv42a

Księżna jest znana z działalności dobroczynnej. Z EACH jest związana od 2012 r. Odkąd objęła ją patronatem, wspiera aktywnie odwiedzając poszczególne placówki, by dowiedzieć z czym się mierzą i jakie są ich największe potrzeby. Często pisze też listy, w których przybliża ich działalność.

W tym roku wyjątkowemu tygodniowi przyświeca hasło "Moment that Matters" (moment, który się liczy). Organizatorzy mają nadzieję, że zmieni to postrzeganie dziecięcych hospicjów jako miejsc przerażających, ale takich,w których podczas leczenia także będą mogły przeżywać wyjątkowe chwile.

Zobacz wideo: Kate zdradziła, jak Charlotte i George zwracają się do Williama

dssv42a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dssv42a