Trwa ładowanie...
d4mjsze

Poseł porównał sytuację LGBT do prześladowań Żydów. Dziennikarz nie wytrzymał i przerwał wywiad

Do gorącej dyskusji doszło pomiędzy posłem Lewicy Krzysztofem Gawkowskim a Robertem Mazurkiem z RMF FM. Wszystko za sprawą odniesień historycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Mazurek wściekł się na gościa swojej audycji.
Robert Mazurek wściekł się na gościa swojej audycji. (RMF FM)
d4mjsze

Rozmowy dziennikarzy z politykami często wymykają się spod kontroli. Odpowiedzi rozmówcy mogą wytrącać nawet najbardziej doświadczonych redaktorów z równowagi. Tak stało się w przypadku piątkowej "Porannej rozmowy" w RMF FM.

Gościem Roberta Mazurka był poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski. Dziennikarz zapytał go, czy zgadza się ze słowami swojego partyjnego kolegi Roberta Biedronia, który w rozmowie z agencją prasową Reuters porównał obecną sytuację środowiska LGBT w Polsce do tej, z którą zmagali się Żydzi w czasie II wojny światowej.

"Strefy wolne od LGBT" na tapecie UE. Beata Szydło: osobiście zwróciłam się do Ursuli von der Leyen

- Prezydent RP dehumanizował osoby LGBTI i nazywa je 'nie-ludźmi'. Pamiętam ze szkolnych podręczników, że przed II wojną Żydzi byli odczłowieczani, nazywani 'nie-ludźmi' i przypomina mi to tamte czasy - powiedział Biedroń.

d4mjsze

Według Krzysztofa Gawkowskiego analogia tych przypadków jest słuszna. - Dzieją się w Polsce rzeczy, które usprawiedliwiają mówienie, że ludzie, którzy są gejami i lesbijkami, są odczłowieczani. Dlatego, że mieszkają w miastach czy miasteczkach, które wprowadzają karty przeciw LGBT, pojęcie jakiejś ideologii LGBT. Mówi to pan prezydent, pan premier Kaczyński - odparł na antenie RMF FM.

Poseł Lewicy zauważył, że sytuacja Żydów znacznie pogorszyła się od 1933 r., kiedy do władzy doszedł Adolf Hitler. Ale już wcześniej dyskryminowano tę grupę społeczną i "działo się systemowo, przez lata".

Robert Mazurek i poseł Krzysztof Gawkoski starli się na wizji. RMF FM
Robert Mazurek i poseł Krzysztof Gawkoski starli się na wizji. (RMF FM)

Robert Mazurek był oburzony postawą posłów. Redaktor słynie ze szczerych i ostrych słów wobec swoich gości. Jego zdaniem nie można porównywać prześladowań Żydów sprzed i w trakcie II wojny światowej z obecną sytuacją LGBT w Polsce. Dziennikarz nazwał to "czymś horrendalnym, wręcz obrzydliwym".

d4mjsze

- Czy pana zdaniem teraz wyrzuca się gejów z mieszkań? Pali się książki na ulicach? Wtrąca się gejów do obozów koncentracyjnych? Tworzy się getta? - wyparował redaktor.

Poseł twardo obstawał przy swoim. - Rozpoczyna się w Polsce proces, który w prosty sposób ma prowadzić do odczłowieczania kogoś, kto ma inną tożsamość płciową - odpowiedział Gawkowski. Według niego sposób myślenia obecnego rządu w Polsce wobec LGBT i władz III Rzeszy w stosunku do Żydów są podobne.

Dziennikarz RMF FM nie był w stanie kontynuować rozmowy. - Są pewne granice i uważam, że te granice przez Roberta Biedronia, ale również przez pana, jeśli pan to usprawiedliwia, zostały przekroczone. (...) Powiem panu tak. Moim serdecznym przyjacielem jest Szewach Weiss. Niech pan pójdzie do Szewacha i mu powie, że geje są prześladowani jak Żydzi i to wszystko prowadzi do takiej sytuacji. Ja panu bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę - podsumował Mazurek i przerwał program w połowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mjsze

Podziel się opinią

Share
d4mjsze
d4mjsze