Trwa ładowanie...

Powstaje film o Johnie Lennonie i Yoko Ono. Za kamerą znany reżyser

Reżyser odpowiedzialny za takie hity, jak "Witaj w klubie", "Wielkie kłamstewka" czy "Ostre przedmioty", opowie w nowym filmie o jednej z najsłynniejszych historii miłosnych w historii rocka.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Powstaje film o Johnie Lennonie i Yoko Ono. Za kamerą znany reżyserŹródło: East News
d2k0biv

Film powstanie na podstawie tekstu Anthony'ego McCartena, który teraz autor jeszcze poprawi z pomocą Jeana-Marca Vallee. Za produkcję filmu o relacji Johna Lennona i Yoko Ono odpowiadają Michael De Luca oraz Yoko Ono.

Yoko Ono i John Lennon spotkali się w 1966 Londynie w galerii sztuki. Yoko Ono prezentowała wówczas swoje abstrakcyjne prace. John Lennon zapytał artystkę czy może wbić gwoździa w obraz zatytułowany "Painting to Hammer a Nail In" ("Obraz do wbicia gwoździa"). Yoko Ono zażądała pięć szylingów za jeden gwóźdź, ale ostatecznie John Lennon zapłacił w wyobraźni za wbicie gwoździa w wyobraźni.

John Lennon i Yoko pobrali się w 1969 roku w Gibraltarze. Ceremonia została uwieczniona w piosence "The Ballad of John and Yoko", która była ostatnim numerem 1 The Beatles w Anglii. Grupa rozpadła się w 1970 roku. Lennon po tym, jak zdecydował o rozpoczęciu kariery solowej, stał się także ktywistą społecznym działającym na rzecz zakończenia wojny w Wietnamie. Muzyk i jego ukochana, pomijając krótką separację w latach 70., byli ze sobą nieprzerwanie aż do śmierci Lennona w 1980 roku.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2k0biv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0biv
d2k0biv