Trwa ładowanie...

Powstanie pomnik Bohdana Smolenia. Ruszyła zbiórka pieniędzy

W Poznaniu ma zostać zbudowany pomnik Bohdana Smolenia. Inicjatorzy tego pomysłu muszą uzbierać 200 tys. zł.

Powstanie pomnik Bohdana Smolenia. Ruszyła zbiórka pieniędzyŹródło: PAP, fot: archiwum
d3bfl9c
d3bfl9c

Legenda polskiego kabaretu doczeka się pomnika! Monument ma stanąć w Poznaniu. By projekt mógł dojść do skutku potrzeba jednak gotówki. Jak zapowiada współpracownik i przyjaciel artysty Krzysztof Deszyński, pieniądze na ten cel będą zbierane na letnich festiwalach kabaretowych, występach kabaretów i kabareciarzy w całej Polsce.

Deszyński, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, liczy, że uda się zakończyć wszelkie procedury i zgromadzić środki na tyle szybko, by odsłonięcie pomnika nastąpiło w najbliższe urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku.

- Pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku. Drugie krzesło będzie wolne i będzie zachęcało do tego by się przysiąść i pogadać z Bohdanem. Według naszych ostatnich wyliczeń koszt pomnika powinien się zamknąć w 200 tys. zł - powiedział. - Nasze puszki latem będzie można spotkać na rozmaitych festiwalach kabaretowych. Jesienią będziemy chcieli zrobić specjalny koncert w Poznaniu dla potencjalnych sponsorów - dodał.

Przypomnijmy, że popularny artysta kabaretowy zmarł w grudniu 2016 r. Miał 69 lat. Aktor w ostatnich miesiącach życia zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zapamiętany zostanie głównie za sprawą występów w kultowym kabarecie TEY. Jego sceniczne alter ego Pani Pelagia zapisało się na stałe na kartach historii polskiej rozrywki.

Z pewnością liczni fani talentu Bohdana Smolenia umożliwią budowę pomniku aktora. Co sądzicie o tej inicjatywie?

d3bfl9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bfl9c