Trwa ładowanie...
d416kpj

Powstanie pomnik Bohdana Smolenia. Ruszyła zbiórka pieniędzy

W Poznaniu ma zostać zbudowany pomnik Bohdana Smolenia. Inicjatorzy tego pomysłu muszą uzbierać 200 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogdan Smoleń jest legendą polskiego kabaretu
Bogdan Smoleń jest legendą polskiego kabaretu (PAP, Fot: archiwum)
d416kpj

Legenda polskiego kabaretu doczeka się pomnika! Monument ma stanąć w Poznaniu. By projekt mógł dojść do skutku potrzeba jednak gotówki. Jak zapowiada współpracownik i przyjaciel artysty Krzysztof Deszyński, pieniądze na ten cel będą zbierane na letnich festiwalach kabaretowych, występach kabaretów i kabareciarzy w całej Polsce.

Deszyński, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, liczy, że uda się zakończyć wszelkie procedury i zgromadzić środki na tyle szybko, by odsłonięcie pomnika nastąpiło w najbliższe urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku.

- Pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku. Drugie krzesło będzie wolne i będzie zachęcało do tego by się przysiąść i pogadać z Bohdanem. Według naszych ostatnich wyliczeń koszt pomnika powinien się zamknąć w 200 tys. zł - powiedział. - Nasze puszki latem będzie można spotkać na rozmaitych festiwalach kabaretowych. Jesienią będziemy chcieli zrobić specjalny koncert w Poznaniu dla potencjalnych sponsorów - dodał.

d416kpj

Przypomnijmy, że popularny artysta kabaretowy zmarł w grudniu 2016 r. Miał 69 lat. Aktor w ostatnich miesiącach życia zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zapamiętany zostanie głównie za sprawą występów w kultowym kabarecie TEY. Jego sceniczne alter ego Pani Pelagia zapisało się na stałe na kartach historii polskiej rozrywki.

Z pewnością liczni fani talentu Bohdana Smolenia umożliwią budowę pomniku aktora. Co sądzicie o tej inicjatywie?

d416kpj

Podziel się opinią

Share
d416kpj
d416kpj