Trwa ładowanie...
d2qj15d

Pożegnanie Romualda Lipki. Trębacz odegrał jeden z jego największych przebojów

W Lublinie trwają uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Żegnają go jego bliscy, przyjaciele i fani. Z miejskiego ratusza wybrzmiał jeden z największych przebojów skomponowanych przez muzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin żegna lidera Budki Suflera
Lublin żegna lidera Budki Suflera (WP.PL)
d2qj15d

Trwają uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Pożegnanie muzyka rozpocznie się o 13:00 mszą w archikatedrze lubelskiej. Następnie kompozytor zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Przed świątynią i w jej wnętrzu zebrał się tłum bliskich, znajomych oraz fanów Romualda Lipki, chcących go pożegnać.

Zaś o 12:00 z balkonu ratusza miejskiego wybrzmiały hejnał oraz melodia "Cisza". Trębacz zagrał również jeden z największych przebojów skomponowanych przez lidera Budki Suflera, "Jolka, Jolka pamiętasz".

Nagranie z tego momentu znalazły się w mediach społecznościowych na kontach miasta Lublin. Tłum żegnających muzyka zgromadził się także pod ratuszem.

Romuald Lipko zmarł 6 lutego. Kompozytor odpowiadał za wiele hitów polskiej muzyki. Pisał utwory m.in. dla Anny Jantar, Izabeli Trojanowskiej, Maryli Rodowicz i Ireny Santor. Przez ponad 40 lat występował z zespołem Budka Suflera. Muzyk w ostatnich miesiącach zmagał się z chorobą nowotworową. W kwietniu skończyłby 70 lat.

d2qj15d

Podziel się opinią

Share
d2qj15d
d2qj15d