Trwa ładowanie...

Pożegnanie Romualda Lipki. Trębacz odegrał jeden z jego największych przebojów

W Lublinie trwają uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Żegnają go jego bliscy, przyjaciele i fani. Z miejskiego ratusza wybrzmiał jeden z największych przebojów skomponowanych przez muzyka.

Share
Pożegnanie Romualda Lipki. Trębacz odegrał jeden z jego największych przebojówŹródło: WP.PL
d27syx0

Trwają uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki. Pożegnanie muzyka rozpocznie się o 13:00 mszą w archikatedrze lubelskiej. Następnie kompozytor zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Przed świątynią i w jej wnętrzu zebrał się tłum bliskich, znajomych oraz fanów Romualda Lipki, chcących go pożegnać.

Zaś o 12:00 z balkonu ratusza miejskiego wybrzmiały hejnał oraz melodia "Cisza". Trębacz zagrał również jeden z największych przebojów skomponowanych przez lidera Budki Suflera, "Jolka, Jolka pamiętasz".

Nagranie z tego momentu znalazły się w mediach społecznościowych na kontach miasta Lublin. Tłum żegnających muzyka zgromadził się także pod ratuszem.

Romuald Lipko zmarł 6 lutego. Kompozytor odpowiadał za wiele hitów polskiej muzyki. Pisał utwory m.in. dla Anny Jantar, Izabeli Trojanowskiej, Maryli Rodowicz i Ireny Santor. Przez ponad 40 lat występował z zespołem Budka Suflera. Muzyk w ostatnich miesiącach zmagał się z chorobą nowotworową. W kwietniu skończyłby 70 lat.

d27syx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27syx0
d27syx0