Trwa ładowanie...
2cellos
18-04-2018 14:49

Prześliczni wiolonczeliści o rockowych duszach. 2Cellos wystąpią w Krakowie

Ich koncerty przyciągają publiczność na całym świecie. Są autorami przeróbek największych hitów, które na żywo prezentują tak, że trudno usiedzieć w miejscu. W efekcie ich koncerty przypominają wielkie rockowe widowiska. Prezentujemy mniej znane fakty 2Cellos – zespołu dwójki prześlicznych wiolonczelistów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prześliczni wiolonczeliści o rockowych duszach. 2Cellos wystąpią w KrakowieŹródło: Materiały prasowe
d10l9ym

1.Duet tworzy dwójka Chorwatów: Luka Sulić i Stjepan Hauser. Za promowanie swojego kraju na świecie, zespół został odznaczony orderem przyznanym przez prezydenta Chorwacji.

2.Zazwyczaj klasycznych wiolonczel używają podczas nagrań w studiu i do prezentacji klasycznego repertuaru, jak również zupełnie wyjątkowych projektów, jak na przykład koncert z udziałem orkiestry symfonicznej w chorwackiej Puli. Na elektrycznych grają zwykle w dużych halach, bo tego typu instrumenty są bardzo głośne, co daje większe możliwości. Przy czym preparują na nich dźwięki w taki sposób, że do złudzenia przypominają gitary elektryczne.

3.Kochają muzykę filmową, co odzwierciedlili na wydanym w marcu ubiegłego roku albumie „Score” zawierającym soundtacki znanych światowych produkcji. Szczycą się tym, że kilka lat temu nagrywali w studiu Ennio Morricone w Rzymie.

d10l9ym

4.2Cellos znani są przede wszystkim z aranżacji znanych utworów, ale na swoim koncie mają także wspólną kompozycję - „Celloverse”, którą często prezentują na koncertach. Mimo to twierdzą, że łatwiej jest komponować niż aranżować. Dwa lata temu stworzyli także melodię na napisy końcowe do filmu „Septembers of Shiraz” z udziałem Salmy Hayek i Adriana Brody. Póki co jednak skupiają się na coverach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

5.Aranżacja „Thunderstruck” - wielkiego przeboju grupy AC/DC zajęła wiolonczelistom aż trzy miesiące. „Zależało nam na czymś całkowicie nowym. Chcieliśmy, aby dobrze znany hit nabrał świeżości i zaskoczył wszystkich” - przyznali Luka i Stjepan. Jak powiedzieli, tak zrobili: cover w wykonaniu 2Cellos dobija już do 115 mln wyświetleń na Youtube.

6.Zapytani o zainteresowania bez wahania odpowiadają: Stjepan – uwodzenie kobiet. Luka – uprawianie sportów, zwłaszcza pływanie.

d10l9ym

7.Swoje oficjalne nagrania ubarwiają ciekawymi teledyskami. Pomysły na wideo wychodzą głównie od wiolonczelistów.

8.Obaj są znakomitymi i dobrze wykształconymi muzykami klasycznymi, mającymi za sobą mnóstwo konkursów i przeglądów instrumentalnych na całym świecie. Biorąc w nich udział rywalizowali ze sobą, ale przyznają, że od początku poczuli do siebie coś w rodzaju muzycznej chemii. Przy czym ich charaktery są zupełnie różne. „Gdybyśmy byli tacy sami – byłoby straszne” – przyznaje Luka Sulic. Mówienie w ich przypadku, że są jak ogień i woda ma głęboki sens.

9.Sami decydują o tym, co chcą grać i jaki przebój przearanżować na potrzeby dwóch wiolonczel. Reszta to ciężka praca. Zaczynając wspólne projekty byli mocno ukierunkowani na sukces. Jak mówią - „wyhodowali go” sobie. Przy tym zapewniają, że jest to praca zespołowa.

10.Do Polski na samodzielne koncerty w Gdańsku i Krakowie 2Cellos przyjadą drugi raz. Na ich pierwszy występ w listopadzie ubiegłego roku w COS Torwar bilety wyprzedały się na pół roku wcześniej. Luka i Stjepan towarzyszyli w trasie Eltonowi Johnowi i dzięki temu 6 lat temu trafili także do Łodzi. Sam gwiazdor należy do wielbicieli duetu.
Polskie koncerty 2Cellos odbędą się 18 maja w ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz 19 maja w TAURON Arena Kraków. Bilety na oba wydarzenia można nabywać poprzez strony www.bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Koncerty organizuje agencja Prestige MJM.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d10l9ym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l9ym