Trwa ładowanie...

Queen podane do sądu przez reżysera klipu "Bohemian Rhapsody"?

Twórca kultowego klipu do „Bohemian Rhapsody” zauważył, że Queen wykorzystuje teledysku w trakcie grania koncertów. Reżyser nie otrzymuje za to żadnych pieniędzy.

Queen podane do sądu przez reżysera klipu "Bohemian Rhapsody"?Źródło: Facebook.com
d4jqfoq
d4jqfoq

Bruce Gowers jest reżyserem teledysku do utworu „Bohemian Rhapsody” w 1975 roku. Po wielu latach czuje się oszukany. Uważa, że zarobił na nim zaledwie 500 funtów.

Bruce Gowers, w rozmowie dla Daily Mail, powiedział, że po raz pierwszy dostrzegł fragmenty teledysku na koncercie zespołu Queen z Adamem Lambertem w 2017 roku. Oburzył go fakt, ze grupa nie zapłaciła mu za to żadnych pieniędzy.

„Korzystają z mojego klipu 40 lat i nigdy nie zapłacili mi grosza. Potencjalnie mógłbym wstąpić na drogę sądową. Teledysk wykorzystywany jest na każdym koncercie, a ja nic z tego nie dostaję.” – stwierdził Bruce Gowers.

Reżyser zaznaczył jednak, że grupa nie złamało żadnej umowy.

‘Wtedy to było coś zupełnie nowego, myślę, że wówczas nikt nie myślał o zarabianiu pieniędzy. To było niesamowite móc pracować z Queen, nagrywać ten klip i potem oglądać go w telewizji.” – podkreślił

Bruce Gowers współpracował z legendarną grupa, jeszcze kilkukrotnie. Kooperacja skończyła się w momencie, gdy reżyser pokłócił się z Freddie’m Mercury’m.

d4jqfoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jqfoq