Trwa ładowanie...
d1lpp65
Megafon.pl
News

Rachel Weisz: hollywoodzka piękność w Krakowie!

Z końcem stycznia w Krakowie zakończyły się zdjęcia do filmu "Denial" z Rachel Weisz i Tomem Wilkinsonem w rolach głównych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rachel Weisz
Rachel Weisz (ONS.pl)
d1lpp65

"Denial" to oparty na faktach dramat sądowy, do którego scenariusz napisał nominowany do Oscara i nagrodzony BAFTĄ, David Hare. Historia koncentruje się wokół procesu o oszczerstwo, który został wytoczony amerykańskiej profesor Deborah Lipstadt przez brytyjskiego historyka Davida Irvinga, negującego istnienie Holocaustu. Główną rolę gra Rachel Weisz, zdobywczyni Oscara za rolę w "Wiernym ogrodniku". Jej postać musi stawić czoła zawiłościom brytyjskiego systemu prawnego.

W sądowej walce pomaga jej adwokat Richard Rampton odtwarzany przez Toma Wilkinsona, aktora dwukrotnie nominowanego do Oscara ("Michael Clayton", "Za drzwiami sypialni"). Timothy Spall ("Mr. Turner") wciela się w rolę Davida Irvinga, brytyjskiego historyka rewizjonisty, który pozwał Lipstadt o oszczerstwo. Andrew Scott gra znanego prawnika Anthony'ego Juliusa.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w grudniu i były realizowane w Polsce, Londynie i Atlancie. Ostatni klaps na planie padł 31 stycznia w jednej z restauracji na krakowskim Rynku Głównym.

d1lpp65

- Zdjęcia w Krakowie były wyjątkowym doświadczeniem dla ekipy i obsady filmu "Denial" _- komentują producenci Gary Foster i Russ Krasnoff. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze świetną ekipą polską i brytyjską._

Film reżyseruje Brytyjczyk Mick Jackson ("The Bodyguard", "Temple Grandin").

Jesteście ciekawi efektu końcowego tej współpracy?

Tom Wilkinson ONS.pl
Tom Wilkinson (ONS.pl)
d1lpp65

Podziel się opinią

Share
d1lpp65
d1lpp65