Trwa ładowanie...

Rammstein z kolejnym kontrowersyjnym teledyskiem. Kolonizacja Afryki w "Ausländer"

Zespół Rammstein wypuścił kolejny teledysk, który śmiało można zaliczyć do tych kontrowersyjnych. W wideoklipie do utworu "Ausländer" poruszono temat kolonizacji Afryki.

Rammstein z kolejnym kontrowersyjnym teledyskiem. Kolonizacja Afryki w "Ausländer"Źródło: YouTube
d2zskl1
d2zskl1

Rammstein z nowym teledyskiem. Znowu ociera się o kontrowersję

Niemiecki zespół metalowy Rammstein robi spore zamieszanie tej wiosny. Najpierw opublikowali teledysk do utworu "Deutschland", w którym przewijał się m.in. motyw więźniów obozu koncentracyjnego. Teraz w wideoklipie do "Ausländer" poruszyli kolejny temat historyczny, mianowicie kolonizację Afryki.

Grupa kolonizatorów, w których wcielili się członkowie Rammstein, dociera na pontonie do wybrzeży Afryki, gdzie szybko natrafia na miejscowe plemię. Przybysze zaprzyjaźniają się z tubylcami. Poznają tutejsze obyczaje, ale też prezentują swój dorobek kulturowy - modę, technologię (m.in. aparat, kamerę i broń palną), porcelanowe naczynia, książki, savoir vivre). Dzieci są też uczone o chrześcijaństwie.

Pobyt trwa co najmniej kilkanaście miesięcy. W tym czasie zdążyły się urodzić wspólne dzieci przybyszy i miejscowych kobiet, m.in. czarnoskóry chłopiec z niebieskimi oczami i białoskóra blondynka. Tubylcy nie chcą, by kolonizatorzy od nich odchodzili, ale muszą. Zostawiają jednego ze swoich kolegów, który spóźnił się na pożegnanie. Z czasem zostaje nowym wodzem plemienia.

Warto też zauważyć, że w teledysku pojawiają się bardzo często nagie piersi, które nie są ocenzurowane. Kobiety z afrykańskich plemion nie zakrywają swojego biustu.

Pewnym jest, że to nie ostatni klip promujący najnowszą płytę. Zapowiedziano, że zostaną wypuszczone jeszcze dwa teledyski.

Rammstein wydał nową płytę i zagra koncert w Polsce

Nowy album Rammstein wydany 17 maja zbiera miliony odtworzeń na Spotify, a klipy lądują w karcie "na czasie" na YouTube. Kapela zagra w tym roku koncert w Polsce - odbędzie się 24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszystkie bilety zostały wyprzedane.

d2zskl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zskl1