Trwa ładowanie...

Raper Jędker wyjawił prawdę. Nie ma pieniędzy i dachu nad głową

Adam Wawrykiewicz, czyli Jędker kiedyś miał wszystko. Dzisiaj walczy o przetrwanie.

Raper Jędker wyjawił prawdę. Nie ma pieniędzy i dachu nad głowąŹródło: facebook.com
d3gxpts

Raper Jędker dodał poruszający wpis na Instagramie. Adam Wawrykiewicz zdecydował się zakończyć karierę muzyczną. Okazuje się, że jego sytuacja jest naprawdę trudna.

- Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie. Zostawiam 10 albumów studyjnych za sobą od 1999 do 2019, różnych projektów (Zip Skład, WWO, Jędker Realista, Jędker, Monopol). 20 lat różnych: lekkich, cięższych i najcięższych dni z muzyką. Mam jeszcze dwa niewydane albumy (zostawiam na pośmiertne...) i książkę, którą piszę. Może jak uda się zainteresować jakieś wydawnictwo, książka ujrzy światło dzienne. Nic nie chce już wydawać niezależnie, bo to nie ma sensu w przypadku mojej osoby (przerobiłem to z ostatnią płytą). Dzięki wszystkim za dobre słowo, a za złe nie dzięki - zaczął swój wpis.

ZOBACZ: Anastasiya: "Malik Montana to mega facet"

Raper przyznaje, że nie ma dachu nad głową, a na jego konto nie wpływają żadne pieniądze.

d3gxpts

- Nie przegrałem nigdy pieniędzy w żadnym kasynie, straciłem je po prostu z innych powodów. Nie jestem ćpunem też ani alkoholikiem, który wszystko przepił. Zapowiedziałem, że jak album X nie "zaskoczy" będę musiał skończyć automatycznie karierę. (...) Pozdro wszystkim odbiorcom rap, a nie rap agencyjnego, który ten prawdziwy rap wykończył.

Okazuje się również, że muzyk ma ogromne długi, których nie jest w stanie spłacać.

- Dług wobec zarządu mienia Skarbu Państwa, zasądzony mi, jest nie do spłacenia. Odsetki od kilku lat rosną, a komornik mówi: "nic nie mogę zrobić w tej sprawie, z nimi pan nie wygra". Nawet na moją chęć spłacenia tego długu (choć sam nie wiem jak), komornik mówi 102 tys. zł plus odsetki ponad 60 tys. zł w pięć lat urosły. Dam jakoś sobie radę albo zdechnę. Życie. Fenomen. Lata lecą. Mam dziś ich już 42. Peace.

W jednej z ostatnich swoich wypowiedzi Jędker przyznał, że nie ma pieniędzy na leczenie i "walczy o każdą kanapkę czy papierosa".

d3gxpts

Skontaktowaliśmy się z artystą w celu wyjaśnienia, skąd u niego tak duże zadłużenie.

- To zbyt skomplikowana sprawa, o której nie chcę rozmawiać bez prawników - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dowiedzieliśmy się również, że Jędker nie otrzymuje tantiem za swoje wcześniejsze dokonania artystyczne ze względu na zajęcia komornicze.

Po poście, który raper opublikował w mediach społecznościowych pojawił się też duży odzew ze strony wydawnictw zainteresowanych publikacją jego książki.

d3gxpts

- Sam napisałem tę książkę. Nie dyktowałem tekstu żadnemu dziennikarzowi ani biografowi. Dostałem sporo pozytywnych sygnałów - wyjawił w rozmowie z WP.

Jędker kończy karierę

Adam Wawrykiewicz, czyli Jędker to polski raper, wokalista i producent muzyczny. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym WWO, którego był współzałożycielem. Od 2006 do 2013 roku występował w zespole muzyki tanecznej pod nazwą Monopol. Wspólnie wylansowali utwór "Na melanżu".

Jędker współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Zipera, Mor W.A., Brahu, Numer Raz, Eldo, Pono, Bosski Roman, Popek, DJ Decks, Robert M, Fu, TPWC oraz HiFi Banda.

d3gxpts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gxpts