Trwa ładowanie...

Raper skazany za narkotyki: wrobili mnie niewiarygodni świadkowie

Warszawski raper Bonus RPK protestuje przeciw wyrokowi pięciu i pół roku więzienia za rzekomy handel kokainą i marihuaną. – Nigdy nie widziałem na oczy świadków koronnych, których zeznania mnie pogrążyły – mówi. – Policja pompuje sobie statystki.

Raper skazany za narkotyki: wrobili mnie niewiarygodni świadkowieŹródło: Youtube.com
d2u0xs2
d2u0xs2

W lipcu tego roku Sąd Rejonowy Warszawa-Wola skazał Oliwiera R. – znanego jako raper Bonus RPK – na pięć i pół roku więzienia za rzekomy handel narkotykami.

Stało się to, mimo, że w 2015 roku agenci CBŚ nie znaleźli narkotyków ani w mieszkaniu, ani aucie, garażu czy studiu nagraniowym mężczyzny. Nie było odcisków palców, podsłuchów, czy obciążających go billingów telefonicznych.

Co więc pogrążyło gwiazdę stołecznego hip hopu? Zeznania świadków koronnych, których – jak twierdzi raper – nie widział nigdy na oczy.

Bonus mówi, że bandyci kłamią przeciwko niemu, a policja pompuje sobie dzięki temu statystyki.

d2u0xs2

Obrońcy Oliwiera W. czekają na pisemne uzasadnienie wyroku, po którym złożą apelację do sądu drugiej instancji. Muzyk ma nadzieję, że tym razem zostanie uniewinniony: - Chciałbym, żeby ta sprawa trafiła na innego sędziego.

Bonus RPK mówi, że przesiedział w areszcie już 9 miesięcy. Uważa, że został skazany również dlatego, że rymował o tym, żeby „jeb... policję”, bo policja wymusza zeznania, katuje ludzi na komendach. – Jestem głosem ulicy, a mój hip hop mówił o niewygodnej prawdzie – mówi Bonus. – Może po prostu pasowałem prokuratorowi do układanki. Zatrzymanie mnie i zrobienie ze mnie bandyty daje rozgłos. Ale jak tak dalej pójdzie, będziemy mieli w Polsce państwo totalitarne. Taka historia może spotkać każdego. Będziesz miał wroga sprzed lat, który będzie chciał się zemścić. Wystarczy, że zmyśli historię. Potwierdzi ją dwóch kolegów i wsadzą cię do więzienia. Żadne dowody nie będą potrzebne.

Cały wywiad z Bonusem RPK w nowym numerze tygodnika „Wprost”.

d2u0xs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u0xs2