Renée Zellweger ma wiele wspólnego ze swoją filmową bohaterką. Obie trafiły na nieodpowiednich mężczyzn
Renée Zellweger wcieliła się w kultową aktorkę, która wyszła za mąż za geja. Jej własne małżeństwo - według pogłosek - również rozpadło się z tego powodu. Aktorka poczuła się niezręcznie, gdy dziennikarz podczas wywiadu poruszył ten wątek.
Filmowa Bridget Jones w 2005 r. poślubiła muzyka country Kenny’ego Chesney’a. Po 4 miesiącach Renée Zellweger zażądała anulowania małżeństwa. Jako powód podała oszustwo, jakim miało być ukrycie prawdziwej orientacji seksualnej męża.
Muzyk zaprzeczył oskarżeniom gwiazdy. Mimo to od lat temat seksualności do niego powraca i cały czas musi tłumaczyć się z tego, że nie jest gejem.
Zobacz też: Polska aktorka chwali się rolą w "Bridget Jones": "Wygrałam casting"
Ostatnio także aktorka zmieszała się, gdy wypomniano jej tę historię. Renée Zellweger zagrała w filmie "Judy", który opowiada o karierze i życiu prywatnym aktorki Judy Garland. Bohaterka filmu oraz jej córka Liza Minnelli poślubiły homoseksualnych mężczyzn.
Gdy odtwórczyni roli Roxi Hart z "Chicago" usłyszała pytanie dziennikarza, wpadła w konsternację. Redaktor zapytał ją, czy to nie interesujące, że zarówno matka, jak i córka wybrały nieodpowiednich mężczyzn.
"Przystojniak to przystojniak. Słodziak to słodziak. Jeśli to działa... To znaczy, czasami nie ma to znaczenia. Naprawdę nie ma. Jeśli jest iskra, jest to coś, to kto potrzebuje wyjaśnień?" - odpowiedziała na niewygodne pytanie.
Renée Zellweger poradziła sobie także z wypowiedzią na temat jej obecnych stosunków ze środowiskiem LGBT. "Wyjdę na idiotkę, ale nie myślę o tym. Ale jeśli teraz się nad tym zastanowić... Nie jestem żoną, córką, siostrą czy matką geja. Ale to oczywiste, że jestem byłą dziewczyną, przyjaciółką, studentką, klientką, sąsiadką, pacjentką czy współpracowniczką osób homoseksualnych" - wyznała.
W rozmowie z portalem Vulture aktorka podkreśliła, że spotkania z osobami o odmiennej orientacji seksualnej rozwijają jej poczucie empatii. Docenia ich determinację w dążeniu do uzyskania równych praw.