Trwa ładowanie...
d1w2sr3

Ric Ocasek nie żyje. Lider grupy The Cars miał 75 lat

Ric Ocasek, wokalista i gitarzysta pop-rockowej grupy The Cars, zmarł w wieku 75 lat. Muzyk został znaleziony w swoim apartamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ric Ocasek nie żyje. Lider grupy The Cars miał 75 lat
Ric Ocasek nie żyje. Lider grupy The Cars miał 75 lat (Getty Images)
d1w2sr3

Ric Ocasek został znaleziony martwy w niedzielę w swoim apartamencie na nowojorskim Manhattanie przez swoją trzecią żonę, czeską modelką Paulinę Porizkovą. Muzyk zmarł prawdopodobnie z przyczyn naturalnych. Ric Ocasek, a właściwie Richard Theodore Otcasek, urodził się w 1944 r. w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Przygodę z muzyką zaczynał w zespole folk-rockowym Milkwood, gdzie poznał Bena Orra, późniejszego basistę i wokalistę The Cars.

Największa popularność Ocaska i zespołu The Cars przypada na lata 80. Zasłynęli głównie dzięki takim przebojom jak "You Might Think", "Shake It Up" i "Drive". W 1984 r. The Cars zdobył nagrodę MTV Video of the Year za przebój "You Might Think". Zespół wydał łącznie sześć albumów studyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: Pudelek na gali MTV VMA 2019. Zobaczcie naszą relację

Zespół The Cars rozpadł się w 1988 r. Ocasek skupił się wtedy na karierze solowej, w trakcie której nagrał siedem albumów. Po długiej przerwie doszło do reaktywacji grupy w 2011 r.

d1w2sr3

Podziel się opinią

Share

d1w2sr3

d1w2sr3