Trwa ładowanie...
d4388mj

Robbie Williams na "czarnej liście" królowej Elżbiety II. Nie dostanie Orderu Imperium Brytyjskiego?

Co roku królowa Elżbieta II przyznaje Ordery Imperium Brytyjskiego dla najbardziej zasłużonych osób w kraju. W tym roku jedną z wyróżnionych osób miał być Robbie Williams. Prawdopodobnie jednak nie zostanie odznaczony. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy Robbie Williams dostanie Order Imperium Brytyjskiego od królowej Elżbiety II?
Czy Robbie Williams dostanie Order Imperium Brytyjskiego od królowej Elżbiety II? (East News, Fot: Splash News)
d4388mj

Order Imperium Brytyjskiego jest przyznawany od 1917 r. Prestiżowe wyróżnienie dla najbardziej zasłużonych Brytyjczyków zostało ustanowione przez króla Jerzego V. Królowa Elżbieta II kontynuuje tę tradycję.

W 2019 r. Order Imperium Brytyjskiego miał otrzymać Robbie Williams za szczególne zasługi w branży muzycznej oraz działalność charytatywną. Niestety, prawdopodobnie były wokalista zespołu Take That nie otrzyma prestiżowego wyróżnienia.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są kontrowersje związane z ulgami podatkowymi. Artysta uniknął bowiem zapłacenia 420 mln funtów. Informację przekazał w sobotę 15 czerwca brytyjski dziennik "Metro".

Robbie Williams nie jest pierwszą osobą, która trafiła na ‘czarną listę’ królowej Elżbiety II. W podobnej sytuacji znaleźli się niegdyś Victoria i David Beckham czy Gary Lineker (angielski piłkarz).

d4388mj

Podziel się opinią

Share

d4388mj

d4388mj