Trwa ładowanie...

Robert Friedrich ciężko chorował. Lekarze kazali żegnać mu się z bliskimi

Robert Friedrich ma za sobą trudny czas. Choroba bardzo go zmieniła.

Robert Friedrich ciężko chorował. Lekarze kazali żegnać mu się z bliskimiŹródło: East News
d1ld4j0

Robert Friedrich jest twórcą słynnego zespołu Arka Noego. Wśród małych wokalistów była też jedna z córek muzyka, Marysia. Swego czasu najstarsza córka mężczyzny poważnie zachorowała. Po rekolekcjach Maria źle się poczuła i rodzice zabrali ją do szpitala.

Na jej szyi pojawił się guz, który powiększał się z dnia na dzień. Lekarze nie pozostawiali złudzeń i niemal natychmiast postawili diagnozę: ziarnica złośliwa. Marysia trafiła na onkologię. Powiększony węzeł chłonny uciskał na pień płucny, niezbędna była chemioterapia.

Dziewczynka była przerażona swoim stanem zdrowia. Miewała różne lęki, nie potrafiła zasnąć w ciemnym pokoju, krzyczała w nocy, miała koszmary. Cały czas jednak modliła się i wierzyła, że będzie lepiej.

ZOBACZ: Anna Oberc przekonuje: "Jestem stworzona do grania. Kocham ten zawód"

- Wciąż mówiłam brewiarz - wspominała.

d1ld4j0

Robert Friedrich był załamany tym, co spotkało jego rodzinę. Jego postawa nie pomagała córce, która postanowiła w końcy wykrzyczeć, co ma na myśli.

- Tato, no to najwyżej umrę. Co niedzielę modliliśmy się z dziećmi, mówiłeś, że po to się urodziliśmy, żeby iść do nieba, a teraz mam się bać? Weź, tato, nie odbieraj mi wiary.

Te słowa otrzeźwiły muzyka. W niedzielę wielkanocną nastąpił przełom.

- Pierwszy raz w życiu byłam tak dotkliwie szczęśliwa. Nie mogłam powstrzymać odruchu śmiechu. Zobaczyłam, że to wszystko prawda. Jest Zmartwychwstanie! Jezus może zabrać wszystko, co mnie dręczy - mówiła Marysia.

d1ld4j0

Wkrótce Marysia wróciła do domu. Choć czekało ją jeszcze długie leczenie, byli pełni nadziei. Robert Friedrich sam zapomniał o swoim zdrowiu.

Kiedy zachorował, zamiast położyć się do łóżka, dalej pracował. Pojawiły się poważne powikłania. Muzyk z uszkodzonym sercem trafił do szpitala. Niezbędna była operacja – wstawienie zastawek.

Operacja nie powiodła się.

- Ze względu na to, że mam wrodzoną niekrzepliwość krwi, nie chciało się goić - mówi Robert.

Kilka dni Friedrich spędził w szpitalu na intensywnej terapii. Lekarze zasugerowali mu, żeby pożegnał się z bliskimi. Z czasem zapadła decyzja o jeszcze jednej operacji, która znacznie poprawiła jego zdrowie.

Dzisiaj Robert Friedrich ma się dobrze i żyje z dala od mediów.

d1ld4j0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ld4j0