Trwa ładowanie...
d1hbgjs

"Rocketman". Elton John oburzony. Rosjanie ocenzurowali jego biografię

Zbliża się premiera nowego filmu o Eltonie Johnie. To "Rocketman". Nie obejdzie się jednak bez kontrowersji. Brytyjskiego artystę oburzyła wieść, że rosyjska cenzura wycięła z filmu kilka scen. Skomentował wydarzenie na swoim profilu na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rocketman", czyli biografia Eltona Johna, zagości w polskich kinach już 7 czerwca.
"Rocketman", czyli biografia Eltona Johna, zagości w polskich kinach już 7 czerwca. (Materiały prasowe)
d1hbgjs

Już niedługo obejrzymy w kinach film o początkach kariery wielkiej gwiazdy. "Rocketman" opowiada o pierwszych krokach, które stawiał w świecie muzyki Elton John. Na premierę przyjdzie nam poczekać nieco dłużej niż reszcie świata. W polskich kinach biografia pojawi się 7 czerwca, a do tej pory film zadebiutował już w USA, Wielkiej Brytanii, a także Rosji.

Niedługo po pierwszym pokazie w Rosji dziennikarze zauważyli, że zostały tam wycięte sceny pocałunków i stosunku między mężczyznami. Zniknęły także fragmenty, w których bohaterowie filmu używają narkotyków. Za wszystko odpowiada lokalny dystrybutor filmowy. Szefowa działu filmów rosyjskiego ministerstwa kultury, Olga Lyubimova, przyznała że takie wydarzenie faktycznie miało miejsce. Elton John zareagował na swoim profilu na Twitterze.

"Najsilniej jak się da odrzucamy decyzję, by ocenzurować film Rocketman na rosyjski rynek" – pisze w swoim oświadczeniu słynny artysta. Elton John dodaje, że to smutne, że sceny zostały wycięte, a Rosjanie nie będą mogli zobaczyć jego biografii w całości. Twórca wielu bijących rekordy sprzedaży albumów oraz przebojów takich jak "Rocket Man" (od którego wzięto nazwę filmu) od zawsze walczył o prawa dla społeczności LGBT.

Wytwórnia Paramount Pictures początkowo chciała, by nowy film miał kategorię wiekową dla osób od 13. roku życia. Elton John nie zgodził się na to, dlatego "Rocketman" jest filmem tylko dla dorosłych. W główną rolę wcielił się Taron Egerton, a za reżyserię odpowiada Dexter Fletcher. Jak zauważyli niektórzy z fanów, film sam w sobie także pomija niektóre mniej przychylne detale z życia artysty.

d1hbgjs

Podziel się opinią

Share

d1hbgjs

d1hbgjs