Trwa ładowanie...
Megafon.pl
bataclan
31-12-2017 09:35

Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie w Bataclan w Paryżu

Stacja France 2 miała wyemitować film "Ce Soir-Là" opowiadający o zamachu w klubie Batalcan podczas koncertu Eagles of Death Metal, jednak bliscy ofiar sprzeciwili się temu pomysłowi.

Rodziny ofiar nie chcą filmu o zamachu na koncercie w Bataclan w ParyżuŹródło: Getty Images
d41wmmx
d41wmmx

Emisja "Ce Soir-Là" została wstrzymana po tym, jak rodziny ofiar złożyły petycję, domagając się usunięcia filmu. Obraz zainspirowany jest paryską tragedią i przedstawia fikcyjną historię samotnej matki oraz uchodźcy z Afganistanu, którzy poznali się, ratując pokrzywdzonych w ataku terrorystycznym.

- To skandal, że taki film mógłby ujrzeć światło dzienne tak niedługo po tych krwawych wydarzeniach - komentuje Claire Peltier, której mąż David został zabity w zamachu.

- Cieszymy się, że skromność i powściągliwość zwyciężyły - dodał Arthur Denouveaux z grupy Life For Paris, zadowolony, że emisja została wstrzymana.

d41wmmx

Za reżyserię "Ce Soir-Là" odpowiada Marion Laine. W filmie zagrali Sandrine Bonnaire, Simon Abkarian i Naidra Ayadi.

Przypomnijmy, że 13 listopada 2015 r., podczas koncertu Eagles of Death Metal, uzbrojeni napastnicy wtargnęli do paryskiego klubu Bataclan i zabili 89 osób. Dwa lata później wokalista Jesse Hughes i gitarzysta Dave Catching wrócili do Paryża i zagrali ku pamięci ofiar. Krótki recital odbył się w ratuszu w 11. dzielnicy stolicy Francji. Muzycy na żywo wykonali "I Love You All the Time" i "Save a Prayer".

Ostatni longplay rockandrollowej ekipy, którą dowodzą Josh Homme (Queens of the Stone Age) i Jesse Hughes, to "Zipper Down" z października 2015 r.

ZOBACZ TAKŻE: #dziejesiewkulturze: Co o wydarzeniach w Paryżu mówili członkowie Eagles of Death Metal?

d41wmmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41wmmx