ycipk-2hn6lr

Rosyjskie trio fortepianowe idzie jak burza!

Bel Suono nie próżnuje! Do czterech albumów, jakie trio nagrało, dołączyło następny. Płyta "Magic” zawiera bardzo zróżnicowany repertuar zawierający zarówno utwory klasyczne jak i argentyńskie tango, latynoskie rytmy czy... "Cancana” i rosyjską "Kalinkę”!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie trio wkrótce odwiedzi Polskę
Rosyjskie trio wkrótce odwiedzi Polskę (Materiały prasowe)
ycipk-2hn6lr

A wszystko to okraszone muzycznym akompaniamentem sekcji rytmicznej. Taką mieszkankę wybuchową usłyszymy także podczas trzech polskich koncertów Bel Suono jesienią tego roku.

Bel Suono w różnym składzie występuje od dziesięciu lat. Obecnie w zespole grają Vasily Opalev, Kirill Gushin i Anton Mosenkov. W koncertach zawsze towarzyszy im także trzyosobowa sekcja rytmiczna a na większych występach – także orkiestra symfoniczna. Trio urzekło ostatnio rosyjską publiczność na moskiewskim koncercie w Państwowym Pałacu Kremlowskim.

ycipk-2hn6lr

Trio przedstawiło też nowy repertuar, który znalazł się na ich ostatniej płycie "Magic”. Są na niej bardzo różne utwory, ale trzeba przyznać, że wszystkie w świetnej oprawie muzycznej z towarzyszeniem trzyosobowej sekcji rytmicznej oraz orkiestry. I to też dzięki nim trio brzmi oryginalnie i świeżo. Na uwagę zasługuje kilka pozycji. Kawałek "Quizas, Quizas, Quizas” zaczyna się w tradycyjnych rytmach latino, aby po chwili przybrać formę swingu. Rozwinięcie tej kompozycji rozłożonej na trzy fortepianu to eksplozja dźwięków wypełnionych nie tylko klawiaturą fortepianu.

Zobacz też: Rosyjscy pianiści wystąpią ze swoim zespołem. Ostatnie bilety w sprzedaży

Utwór ten kiedyś śpiewał po hiszpański Andrea Bocelli z Jennifer Lopez. Ale w ujęciu Bel Suono brzmi niemniej ciekawie! Chłopaki brawurowo wykonują także francuskiego "Cancana”, który choć nie jest daleki od oryginału, na pewno spotka się z uznaniem słuchaczy. Na płycie odnajdziemy także spokojny, ale niepokojąco brzmiący utwór "Horizons” z repertuaru formacji Genezis z wyraźną partią na perkusję. W tym kawałku fortepiany się tak splatają, że chwilami nie sposób wysłyszeć, czy gra jeden, dwóch, czy trzech pianistów. Zupełnie odwrotnie niż w pełnym pasji tangu "Por Una Cabeza / El Choclo”, gdzie każdy z muzyków podąża ze swoją ścieżką, świetnie tworząc całość dla tej pięknej kompozycji. Na krążku "Magic” znalazły się także utwory na wskroś klasyczne – czyli repertuar, z którego Bel Suono wyrosło. Są tutaj: uwertura z "Cyrulika Sewilskiego”, fragment "Kavatiny” z "Wesela Figaro” oraz "Marsz Turecki” z 40. Symfonii Mozarta. Na koniec do radosnego podrygiwania porwie wszystkich z pewnością słynna "Kalinka”! Bel Suono zagrało świetny materiał. A duża część z nowych utworów zabrzmi podczas trzech listopadowych koncertów jeszcze w tym roku:

8 listopada – w COS Torwar Warszawa
9 listopada – Sala Ziemi Poznań Congress Center
10 listopada – Do Muzyki i Tańca w Zabrzu.

ycipk-2hn6lr

Bilety na występy Bel Suono można kupować za pośrednictwem www.prestigemjm.com.

Zobacz też: Bel Suono zachwyci publiczność w trzech miastach – spot wideo

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2hn6lr

ycipk-2hn6lr
ycipk-2hn6lr