Trwa ładowanie...
d1byi5o
News

Ruch #MeToo z nagrodą "Człowieka Roku" tygodnika "Time"

Tygodnik "Time" przyznał prestiżowy tytuł "Człowieka Roku" ruchowi #MeToo, który przez ostatnie miesiące nagłośnił wiele przypadków molestowania i napaści na kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja #MeToo "Człowiekiem Roku" tygodnika "Time"
Akcja #MeToo "Człowiekiem Roku" tygodnika "Time" (Youtube.com)
d1byi5o

Po wybuchu afery Harveya Weinsteina, #MeToo szybko zyskał ogromną popularność. Akcję zapoczątkowała aktorka Alyssa Milano. Dzięki niej wiele kobiet na całym świecie nabrało odwagi i zdecydowało się opowiedzieć o traumatycznych doświadczeniach.

Sprawa jednego z najbardziej wpływowych producentów Hollywood okazała się tylko wierzchołkiem góry lodowej. W ciągu zaledwie kilku tygodni pojawiły się setki doniesień o molestowaniu przez wpływowych polityków, aktorów i ludzi mediów.

d1byi5o

Magazyn "Time" od 1927 r. przyznaje tytuł "Człowieka Roku" osobom, które miały największy, pozytywny lub negatywny, wpływ na wydarzenia na świecie. Warto dodać, że ruch #MeeToo zajął również pierwsze miejsce w internetowym sondażu wśród czytelników tygodnika.

Wśród nominowanych byli m.in.: burmistrz miasta San Juan Carmen Yulin Cruz, Taylor Swift, Kim Dzong Un czy Donald Trump.

d1byi5o

Podziel się opinią

Share

d1byi5o

d1byi5o