Rusza Katowice Music Colours Festival!

Trwa końcowe odliczanie do pierwszej edycji Katowice Music Colours Festival. Gwiazdą imprezy w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie amerykański czarodziej gitary i charyzmatyczny wokalista w jednej osobie - Eric Gales, często porównywany przez media i fanów dobrej muzyki do legendarnego Hendrixa. Interesująco zapowiada się również sceniczny debiut śląskiej supergrupy P.A.R.K. Tego wydarzenia nie można przegapić!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza Katowice Music Colours Festival!
(Materiały prasowe)
WP

Nowy festiwal w kalendarzu imprez Miasta Muzyki UNESCO to gratka dla miłośników muzycznych improwizacji i gitarowej wirtuozerii.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album „Middle of The Road”. To 18 produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Z pewnością ma na to wpływ jego niebanalny sposób gry na gitarze - lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to zdolny kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

- Powołanie do życia zespołu w tej konfiguracji personalnej było kwestią czasu – tak o supergrupie P.A.R.K mówi Grzegorz Kapołka, który na festiwalu wystąpi w dwóch rolach: muzyka oraz dyrektora artystycznego imprezy.

Nazwa formacji pochodzi od pierwszych liter tworzących ją muzyków: Piotrowski, Apostolis, Rusek, Kapołka. To śmietanka śląskiego bluesa, jazzu i rocka. Artyści z najwyższej półki: Jerzy Piotrowski i Apostolis Anthimos – 2/3 legendarnego SBB, Andrzej Rusek – jeden z najlepszych polskich basistów (w latach 90 również grał w SBB, współpracował między innymi z Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem i Martyną Jakubowicz), Grzegorz Kapołka – świetny gitarzysta z przebogatą dyskografią w roli muzyka sesyjnego oraz wielokrotnie nagradzanymi autorskim płytami nagranymi z własnymi triem. Najnowsza nosi tytuł „5th Avenue Blues” i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i odbiorców. - Sami jesteśmy ciekawi, co wydarzy się na scenie, gdy zagramy razem – mówi Grzegorz Kapołka.

Trzecim wykonawcą Katowice Music Colours Festivals będzie Stanisław Sroka. To absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zaczynał od progrocka (zespół Thrilos i płyta „Kingdom of Dream”, utrzymana w klimacie Pink Floyd, Camel i King Crimson), później dał się poznać jako biegły gitarzysta jazzowy. Występował między innymi z: Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i orkiestrą kameralną „AUKSO”. Ma w dorobku trzy płyty: „Heart Attack”, „Keep Running” i wydaną w ubiegłym roku „Po ślonsku”.

WP

Bilety na Katowice Music Colours Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro.

Szczegóły: www.katowicemusiccolours.com

Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP