Trwa ładowanie...
d373w53

Sacha Baron Cohen uderza w Facebooka. "Antysemityzm, strach i rasizm ich bogaci"

Sacha Baron Cohen jako Borat, Ali G czy Bruno nie miał żadnych hamulców i nie zważał na uczucia innych. Odbierając nagrodę za walkę z antysemityzmem uderzył w potężnych miliarderów, ale tym razem zrobił to nie na żarty i bez charakteryzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sacha Baron Cohen to nie tylko Ali G, Bruno czy Borat
Sacha Baron Cohen to nie tylko Ali G, Bruno czy Borat (Getty Images)
d373w53

Sacha Baron Cohen został nagrodzony przez Ligę Antydefamacyjną, amerykańską organizację żydowską (jedną z najstarszych i najważniejszych) walczącą z przejawami antysemityzmu. Nagrodę przyznano mu za "błyskotliwe wykorzystanie satyry do obnażania rasizmu, islamofobii i antysemityzmu". Podczas czwartkowej gali zorganizowanej w Nowym Jorku Cohen zwrócił się do zgromadzonych, wskazując na znaczenie mediów społecznościowych w kreowaniu takich postaw i zachowań.

Obejrzyj zwiastun filmu "Bracia Grimsby" z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej

- Uważam, że nadszedł czas na gruntowne przemyślenie mediów społecznościowych i tego, w jaki sposób szerzą nienawiść, spiski i kłamstwa – cytuje Cohena "Hollywood Reporter".

d373w53

Aktor, którego można było ostatnio oglądać w biograficznym serialu "Szpieg", wziął na celownik szefów takich gigantów jak Facebook, Google czy Twitter.

  Materiały prasowe

- Prawda jest taka, że te firmy zasadniczo się nie zmienią, ponieważ cały ich model biznesowy opiera się na generowaniu większego zaangażowania. A nic nie generuje większego zaangażowania niż kłamstwa, strach i oburzenie – stwierdził Cohen.

Facebook, Twitter i Google to dla niego "najwspanialsze maszyny propagandowe w historii", a miliarderzy stojący za tymi firmami, to "Amerykanie, którzy bardziej dbają o podniesienie ceny akcji niż o ochronę demokracji".

- To ideologiczny imperializm - sześć osób w Dolinie Krzemowej narzuca swoją wizję reszcie świata. Nie podlega pod żaden rząd i działa tak, jakby przekraczała granice prawa. To tak, jakbyśmy mieszkali w Cesarstwie Rzymskim, a Mark Zuckerberg to Cezar – powiedział ostro Sacha Baron Cohen.

d373w53

Podziel się opinią

Share

d373w53

d373w53