Trwa ładowanie...
d128ya0

"Sadystyczne i skandaliczne". Pod wpisem Kamińskiej zawrzało

"Piekło kobiet". W taki sposób Julia Kamińska skomentowała wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Kamińska napisała, co myśli o wyroku TK
Julia Kamińska napisała, co myśli o wyroku TK (ONS.pl)
d128ya0

Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Zbadania przepisów domagali się w 2019 r. posłowie PiS – piszą Wiadomości WP.

22 października Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że dotychczasowe przepisy są niezgodne z konstytucją. Wyrok zapadł większością głosów. Sędziowie Leon Kieres i Piotr Pszczółkowski zgłosili zdanie odrębne.

Sprawa od dawna budzi skrajne emocje, dlatego tuż po ogłoszeniu wyroku w sieci zawrzało. Wśród osób publicznych, które wyraziły swoje oburzenie, jest m.in. aktorka Julia Kamińska.

d128ya0

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Na jej Instagramie pojawiła się wszystko mówiąca grafika autorstwa Matyldy Damięckiej, którą prezentujemy poniżej. Ponadto na swoim InstaStory Kamińska zamieściła zdjęcia Strajku Kobiet oraz screen z TVN24 opatrzony hashtagiem #piekłokobiet.

"To jest tak barbarzyńskie, sadystyczne i skandaliczne, że brak mi słów" - to tylko jeden z wielu pełnych dezaprobaty komentarzy, jakie znalazły się pod wpisem Kamińskiej.

d128ya0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128ya0

Podziel się opinią

Share
d128ya0
d128ya0