Trwa ładowanie...

Saoirse Kennedy Hill nie żyje. Wnuczka Roberta Kennedy'ego miała 22 lata

Saoirse Kennedy Hill zmarła w czwartek w nocy, prawdopodobnie z powodu przedawkowania narkotyków. Wnuczka zamordowanego w 1968 roku Roberta Kennedy'ego miała 22 lata.

Share
Saoirse Kennedy Hill nie żyje. Wnuczka Roberta Kennedy'ego miała 22 lata
Źródło: Facebook.com
d34xhj7

Saoirse Kennedy Hill nie żyje

Saoirse Kennedy Hill zmarła w czwartek w nocy. Kobieta została znaleziona nieprzytomna w rodzinnej rezydencji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts, w której mieszka jej 91-letnia babcia Ethel, wdowa po Robecie Kennedym.

Dziewczyna została przetransportowana do szpitala Cape Cod w miasteczku Hyannis. Niestety nie udało się jej jednak uratować.

d34xhj7

"Jesteśmy zdruzgotani utratą naszej ukochanej Saoirse. Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości" - czytamy w oświadczeniu rodziny.

Zacytowano w nim słowa babki zmarłej: "Świat jest dziś trochę mniej piękny".

Jak podaje "The Boston Globe", 22-latka swego czasu miała zmagać się z depresją. W lutym 2016 roku miała napisać w szkolnej gazetce, że na kampusie doświadczyła z tego powodu stygmatyzacji. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Kim była Saoirse Kennedy Hill?

Saoirse Kennedy Hill była studentką komunikacji w Boston College, gdzie pełniła również funkcję wiceprzewodniczącej koła Studenckich Demokratów. Według "The Boston Globe", 22-latka swego czasu miała zmagać się z depresją. Gdy w 2016 r. studiowała w prywatnej szkole przygotowawczej Deerfield Academy w Massachusetts, pisała o zmaganiu się z chorobami psychicznymi.

d34xhj7

Saoirse była jedynym dzieckiem Paula Michaela Hilla i Courtney Kennedy Hill, a także wnuczką Ethel i Roberta Kennedych. Od śmierci tego ostatniego "klątwa Kennedych" stała się znana na całym świecie.

Tragedia rodziny Kennedych

Zgon Saoirse Kennedy Hill to kolejna tragiczna śmierć w rodzinie Kennedych. Wcześniej z rąk zamachowców zginęli bracia John F. Kennedy (prezydent USA) i Robert F. Kennedy (senator; dziadek Saoirse Kennedy Hill; mąż Ethel Kennedy). Dwóch synów Roberta i Ethel poniosło przedwczesną śmierć: David w wyniku przedawkowania narkotyków w 1984 r. w wieku 28 lat i Michael w 1997 r. w wieku 39 lat.

Szczęścia nie miała także reszta rodzeństwa - Joseph P. Kennedy Jr. zginął w czasie walk II wojny światowej, a Kathleen Cavendish zginęła w katastrofie lotniczej w 1948 r. Syn zastrzelonego w Dallas prezydenta, John F. Kennedy Jr., zginął w 1999 r. w katastrofie lotniczej nad Atlantykiem (razem z nim zginęły jego żona i jej siostra).

Saoirse Kennedy Hill zmarła kilka tygodni po 50 latach od skandalu wokół wypadku samochodowego, w którym młodszy brat "RFK", ówczesny senator Edward Kennedy, zjechał z mostu łączącego małą wyspę Chappaquiddick z Martha's Vineyard, zabijając pasażerkę Mary Jo Kopechne.

d34xhj7

Podziel się opinią

Share
d34xhj7
d34xhj7