Trwa ładowanie...
d32fm6n

Saoirse Kennedy Hill nie żyje. Wnuczka Roberta Kennedy'ego miała 22 lata

Saoirse Kennedy Hill zmarła w czwartek w nocy, prawdopodobnie z powodu przedawkowania narkotyków. Wnuczka zamordowanego w 1968 roku Roberta Kennedy'ego miała 22 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saoirse Kennedy Hill nie żyje
Saoirse Kennedy Hill nie żyje (Facebook.com)
d32fm6n

Saoirse Kennedy Hill nie żyje

Saoirse Kennedy Hill zmarła w czwartek w nocy. Kobieta została znaleziona nieprzytomna w rodzinnej rezydencji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts, w której mieszka jej 91-letnia babcia Ethel, wdowa po Robecie Kennedym.

Dziewczyna została przetransportowana do szpitala Cape Cod w miasteczku Hyannis. Niestety nie udało się jej jednak uratować.

d32fm6n

"Jesteśmy zdruzgotani utratą naszej ukochanej Saoirse. Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości" - czytamy w oświadczeniu rodziny.

Zacytowano w nim słowa babki zmarłej: "Świat jest dziś trochę mniej piękny".

Jak podaje "The Boston Globe", 22-latka swego czasu miała zmagać się z depresją. W lutym 2016 roku miała napisać w szkolnej gazetce, że na kampusie doświadczyła z tego powodu stygmatyzacji. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Kim była Saoirse Kennedy Hill?

Saoirse Kennedy Hill była studentką komunikacji w Boston College, gdzie pełniła również funkcję wiceprzewodniczącej koła Studenckich Demokratów. Według "The Boston Globe", 22-latka swego czasu miała zmagać się z depresją. Gdy w 2016 r. studiowała w prywatnej szkole przygotowawczej Deerfield Academy w Massachusetts, pisała o zmaganiu się z chorobami psychicznymi.

d32fm6n

Saoirse była jedynym dzieckiem Paula Michaela Hilla i Courtney Kennedy Hill, a także wnuczką Ethel i Roberta Kennedych. Od śmierci tego ostatniego "klątwa Kennedych" stała się znana na całym świecie.

Tragedia rodziny Kennedych

Zgon Saoirse Kennedy Hill to kolejna tragiczna śmierć w rodzinie Kennedych. Wcześniej z rąk zamachowców zginęli bracia John F. Kennedy (prezydent USA) i Robert F. Kennedy (senator; dziadek Saoirse Kennedy Hill; mąż Ethel Kennedy). Dwóch synów Roberta i Ethel poniosło przedwczesną śmierć: David w wyniku przedawkowania narkotyków w 1984 r. w wieku 28 lat i Michael w 1997 r. w wieku 39 lat.

Szczęścia nie miała także reszta rodzeństwa - Joseph P. Kennedy Jr. zginął w czasie walk II wojny światowej, a Kathleen Cavendish zginęła w katastrofie lotniczej w 1948 r. Syn zastrzelonego w Dallas prezydenta, John F. Kennedy Jr., zginął w 1999 r. w katastrofie lotniczej nad Atlantykiem (razem z nim zginęły jego żona i jej siostra).

Saoirse Kennedy Hill zmarła kilka tygodni po 50 latach od skandalu wokół wypadku samochodowego, w którym młodszy brat "RFK", ówczesny senator Edward Kennedy, zjechał z mostu łączącego małą wyspę Chappaquiddick z Martha's Vineyard, zabijając pasażerkę Mary Jo Kopechne.

d32fm6n

Podziel się opinią

Share
d32fm6n
d32fm6n