Trwa ładowanie...

Sarah Brightman: Polska jest jej bliska

Artystka już za trzy miesiące pojawi się w Polsce. Warto przypomnieć, że jedenaście lat temu Sarah Brightman nagrała utwór z polskim wokalistą, Andrzejem Lampertem.

Share
Sarah Brightman: Polska jest jej bliskaŹródło: Materiały prasowe
d35sro9

Sarah Brightman, fantastyczna sopranistka obchodziła swoje urodziny. Słynąca z ponad trzyoktawowego głosu wokalistka jest pionierką w przekraczaniu i zacieraniu granic pomiędzy głównymi nurtami muzycznymi - od popu i broadwayowskich szlagierów po klasykę i arie operowe.

Warto jednak wrócić do płyty, która ukazała się jedenaście lat temu, w 2008 roku. "Symphony” bardzo szybko stał się bestsellerem, m.in. dzięki duetom zAndreą Bocellim, Alessandrem Safiną oraz Fernandem Limą.

W polskiej wersji albumu „Symphony” pojawił się jeszcze jeden wyjątkowy duet. Utwór "I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)” razem z Sarah Brightman, wykonał Andrzej Lampert, artysta, który z powodzeniem w swoim muzykę klasyczną i rozrywkową. Jest śpiewakiem operowym i wokalistą zespołu PIN (wylansował m.in. takie przeboje jak "Bo to co dla mnie”, "Wina mocny smak”). Grupa PIN po przerwie powróciła na scenę i właśnie pracuje nad najnowszą płytą.
- Nie wiedziałem co powiedzieć, byłem bardzo zaskoczony – tak Andrzej Lampert wspominał moment, gdy dowiedział się o propozycji duetu z Sarah Brightman. - Wprawdzie marzyłem, by kiedyś móc nagrać duet z kimś znanym, ale nie przypuszczałem, że nastąpi to tak szybko i że będzie to gwiazda tego formatu. Cieszę się podwójnie, bo piosenka "I Will Be With You…." bardzo przypadła mi do gustu – mówił, gdy efekt ich wspólnej pracy ujrzał światło dzienne.

d35sro9

Pracę bardzo miło wspomina również Aleksander Woźniak, klawiszowiec grupy PIN, kompozytor, autor tekstów, a zarazem producent i realizator dźwięku (współpracował m.in. z Kasią Kowalską czy Andrzejem Piasecznym). Jego zadaniem było nagranie, zmiksowane i stworzenie ostatecznego kształtu utworu do polskiej wersji albumu. Słuchając utworu "I Will Be With You...” ma się wrażenie, że Sarah Brightman i Andrzej Lampert już niejednokrotnie występowali razem na jednej scenie. Warto jednak wspomnieć, że przy realizacji tego utworu wokaliści nie spotkali się w studiu nagraniowym.

- Za pośrednictwem firmy EMI otrzymałem plik dźwiękowy z wytwórni Blue Note, która wtedy była głównym producentem i dystrybutorem nowej płyty Sarah Brightman – zdradza Aleksander Woźniak. - Poproszono, bym do tego pliku dograł wokal Andrzeja Lamperta. Osobno otrzymałem plik z wokalem Sarah, już odpowiednio przygotowany. W dobie internetu wszystko można zrobić. Pliki przychodzą drogą internetową, nagrywa się, wysyła, potem jest akceptacja lub nie. W tym przypadku akceptacja była ze strony Blue Note – podkreśla.

Sama Sarah Brightman była zachwycona duetem z Andrzejem Lampertem.

- "I Will Be With You” to piosenka, która dla wokalisty jest prawdziwym wyzwaniem. Trzeba mieć naprawdę dużą skalę by okiełznać ten utwór! Andrzej sięga tutaj wyżyn - w jego wykonaniu piosenka jest przesycona wielkimi emocjami i uczuciem. To zdecydowanie głos na światowym poziomie i jestem bardzo zadowolona z rezultatu nagrania – mówiła jedenaście lat temu artystka.

Koncert Sarah Brightman odbędzie się 6 listopada tego roku hali COS Torwar w Warszawie. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.

d35sro9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35sro9