Trwa ładowanie...

Setlista Orchestonu w Warszawie znowu będzie niespodzianką!

Symfoniczne aranżacje hitów muzyki elektronicznej, jakie przedstawiony zostały podczas pierwszej edycji Orchestonu zaczarowały publiczność. Bilety wyprzedały się co do jednego, a zwieńczony sukcesem projekt to przede wszystkim zasługa niebanalnego doboru repertuaru.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Setlista Orchestonu w Warszawie znowu będzie niespodzianką!Źródło: Materiały prasowe
d3nv0kc
d3nv0kc

Utwory, które wybrzmiały podczas pierwszej edycji do dnia koncertu pozostawały niespodzianką dla publiczności. Gromee i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pracują nad kolejnymi aranżacjami, które będą miały swoją premierę podczas koncertu w Warszawie, już 17 maja. Utwory jakie dołączą do nowej setlisty to niekwestionowane hity światowych gwiazd muzyki elektronicznej, które zapisały się już w kanonie tzw. klasyki gatunku.

- Wiele utworów z pierwszej edycji wybrzmi również w Warszawie. Pracujemy jednak nad kolejnymi kawałkami, które do tej pory nie miały swojej premiery. Ponownie chcemy je utrzymać w tajemnicy przed publicznością. Reakcje na niespodziewane brzmienia wywołały największe emocje wśród publiki w Krakowie. Teraz czas, aby zaczarować publiczność w Warszawie! - podkreśla Gromee.
Prezentujemy listę utworów z pierwszej edycji koncertu Orcheston wraz z ciekawostkami przygotowanymi przez polskiego dziennikarza radiowego i jednego z twórców radia RMF FM - Marcina Jędrycha.

Fisher - Losing It (Intro)
Fisher to australijski producent muzyczny, który dopiero rozpoczyna podbój klubowego świata. Jego najnowszy singel „Losing It” zdążył już zaistnieć na listach tanecznych bestsellerów w USA. Tam też doskonale sprzedają się jego solowe występy.

Hot Butter – Popcorn
Nieśmiałe, muzyczne eksperymenty na syntezatorze firmy Moog skończyły się stworzeniem melodii, która od prawie 50 lat działa hipnotyzująco na słuchaczy. Kto raz posłuchał ten już wie, że nie da się od niej uwolnić, tak jak w kinie od kubełka z popcornem :)

d3nv0kc

Eric Prydz – Pjanoo
Szwedzki fachowiec od nowoczesnego brzmienia zachwycił świat numerem "Call On Me” wydanym w 2004 roku. Cztery lata później potwierdził swoje producenckie i aranżacyjne umiejętności kawałkiem o wdzięcznym tytule "Pjanoo”. Numer do dziś często można usłyszeć w setach uznanych DJ-ów.

David Getta feat. Sia - Titanium
Skoro na świecie miliony ludzi kupują jego płyty to oznacza, że facet zna się na swojej robocie. Taki jest właśnie David Guetta, mistrz odkrywania talentów i dopasowywania ich do swoich muzycznych pomysłów. Jednym z nich jest wokalistka Sia, przejmująco śpiewająca w "Titanium”.

ATB - 9 PM (Till I Come)
Od tego nagrania, wydanego w 1999, zaczęła się trwająca nieprzerwanie do dziś kariera DJ’a i producenta Andre Tanne Bergera. Charakterystyczne dźwięki „9 PM (Till I Come)” stały się wzorcem dla twórców wielu popularnych klubowych i tanecznych przebojów.

Jean Michel Jarre – Oxygene part IV
Jean Michel Jarre to ojciec chrzestny muzyki elektronicznej XX wieku. Czwarta część dzieła pod nazwą „Oxygene” stała się największym przebojem w dorobku tego francuskiego kompozytora, często wykorzystywana jako inspirujący podkład muzyczny do produkcji multimedialnych.

d3nv0kc

Daft Punk - One More Time
Członkowie Daft Punk ukrywają swoje twarze nosząc stalowe maski. Za to ich muzyczne oblicze już od 25 lat jest doskonale znane fanom elektronicznych dźwięków. Kompozycja „One More Time” to jeden z ich flagowych hitów, który często odtwarzają DJ-e na całym świecie.

Kraftwerk - Das Model
Czterech eleganckich facetów wyglądających jak roboty czyli niemiecka grupa Kraftwerk. To ekipa, która prawie pół wieku temu pokazała jak należy tworzy muzykę elektroniczną. Zrobili model a właściwie "Modelkę”, która do dziś dumnie kroczy po klubowych parkietach.

Rudimental - Waiting All Night
Szybkie tempo, soczyste bity i mocny bas to muzyczne środowisko, w którym panowie z Rudimental czują się najlepiej. I to świetnie słychać w ich hitowym numerze "Waiting All Night”, w którym klubowego kolorytu dodaje świetny głos płomiennowłosej wokalistki Elly Eyre.

d3nv0kc

Modjo – Lady
Francuski duet Modjo ma na koncie tylko jeden, pochodzący z 2000 roku, przebój. Wykorzystano w nim kilka istotnych nut wziętych z nagrania grupy Chick. I to sprawia, że jak trzeba zachęcić ludzi do wyjścia na parkiet to „Lady” sprawdza się w tej roli po prostu znakomicie.

Depeche Mode - Enjoy The Silence
Legendarna angielska grupa, działająca w muzycznym biznesie od początku lat osiemdziesiątych, uwielbiana w Polsce. Mają w repertuarze kilkadziesiąt znakomitych przebojów. Ale każdy ich fan z pewnością na liście swoich ulubionych umieści "Enjoy The Silence”.

Fatboy Slim - Right Here, Right Now
Norman Cook, znany też jako Fatboy Slim, to legenda brytyjskiego przemysłu muzycznego. Przez lata eksperymentował i odważnie wyznaczał nowe kierunki dla artystów. „Right Here, Right Now” to jego nowatorska produkcja z końca XX wieku w ciągle modnym big beatowym stylu.

d3nv0kc

Avicii - Levels
"Levels” to pierwszy światowy hit na koncie szwedzkiego DJ-a, producenta i kompozytora. Avicii z niebywałą lekkością potrafił łączyć muzyczne style, wybitne głosy i oryginalne melodie w dziesiątkach wydanych singli, które trafiały na szczyty list przebojów.

Donna Summer - I Feel Love
Królowa muzyki disco lat siedemdziesiątych XX wieku, wokalistka, która stworzyła niepowtarzalny styl zarówno wokalny jak i sceniczny. "I Feel Love” to jeden z najbardziej inspirujących kawałków w historii, którego autorami oprócz piosenkarki byli Włoch Giorgio Moroder i Brytyjczyk Pete Bellotte.

Robert Miles – Children
Włoski producent i kompozytor Robert Miles szukał kiedyś utworu, który pozwalałby na wyciszenie rozgrzanej dyskotekowymi rytmami klubowej publiczności. I napisał „Children”, utwór oparty o uspokajającą, kojącą emocje, fortepianową melodię.

d3nv0kc

Swedish House Mafia - Don't You Worry Child
Trzech szwedzkich DJ–ów Axwell, Steve Angello i Sebastian Ingrosso, specjalistów od klubowych progresywnych brzmień, połączyło siły jako Swedish House Mafia by dać swoim fanom jeszcze więcej powodów do muzycznych uniesień. "Don’t You Worry Child” zostało uznane jednym z najlepszych nagrań 2013 roku.

Faithless – Insomnia
Najbardziej mroczny i tajemniczy numer w historii muzyki dance, słuchanie go w ciemnościach wzmacnia pozytywne odczucia z nim związane. Każdy, kto bywa na klubowych imprezach dobrze wie, że ta kompozycja grupy Faithless gwarantuje całkowicie bezpieczny odlot do krainy beatów.

Eurythmics - Sweet Dreams
"Sweet Dreams” to wzorzec prawdziwego, bezdyskusyjnego przeboju. Wydany w 1983 roku przez legendarny duet stworzony przez Annie Lennox i Dave’a Stewarta mimo upływu lat nadal poraża świeżością i melodią, która na zawsze zostaje w naszej głowie.

d3nv0kc

Armin Van Buuren - In And Out Of Love
Holender Armin Van Buuren to jeden z najsłynniejszych DJ-ów na świecie. Ekspert od klubowych stylów takich jak house czy trance. Jest też producentem tanecznych numerów, w jednym z nich zatytułowanym „In And Out Of Love” genialnie wyeksponował wokalny kunszt Sharon Den Adel z grupy Within Temptation.

Moby - In This World
Kreator nowoczesnych dźwięków i produkcji na najwyższym poziomie. Moby jest ojcem sukcesów wielu słynnych artystów, m.in. Daft Punk, Davida Bowie czy Pet Shop Boys. Wydaje również własne muzyczne dzieła utrzymane w klimacie takim jak przebój "In This World”.

Massive Attack - Unfinished Sympathy
Massive Attack to formacja, która na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku wprowadziła do muzycznej przestrzeni nowy styl - trip hop, łączący elektroniczne brzmienie z hip hopem. Wtedy też wydali swój największy w karierze przebój "Unfinished Sympathy”.

The Chemical Brothers – Galvanise
Jako jedni z pierwszych wykonawców odważyli się wprowadzić trudne big beatowe rytmy do szerokiego muzycznego obiegu. I dzięki temu publiczność do dziś fascynuje się kapitalnym połączeniem orientalnych nut z elektronicznym podkładem w energetycznym numerze "Galvanise”, wydanym w 2005 roku.

Vangelis - Chariots Of Fire
Monumentalny, pełen emocji i wrażeń - taki właśnie jest temat tytułowy z filmu "Rydwany ognia” z 1981 roku, skomponowany przez Vangelisa, wirtuoza instrumentów elektronicznych. Wykorzystywany setki razy jako muzyczna ilustracja wydarzeń zarówno zabawnych jak i wzruszających.

Harold Faltermeyer - Axel F
Słynny przebój z kultowego filmu "Gliniarz z Beverly Hills". Pochodzący z połowy lat osiemdziesiątych XX wieku utwór pozostaje niezmiennym symbolem ich brzmienia i klimatu, często używany jest jako dźwiękowy komentarz do materiałów z tamtych czasów.

Alice DJ - Better Off Alone
Alice DJ to muzyczny projekt z Holandii, który stworzył producent DJ Jurgen. Debiutancki singel "Better Off Alone”, wydany w 1998 roku, stał się najważniejszym w jego dorobku, wprowadzając do muzycznej przestrzeni złagodzoną wersję house i techno, znaną jako trance pop.

Gromee feat. Lukas Meijer - Light Me Up
Gromee to nasz narodowy specjalista od tanecznych, melodyjnych produkcji, w których głosowo wspierają go nieszablonowi artyści. Jego energetyczne numery są już dobrze znane w wielu krajach na świecie. Singel "Light Me Up” to eurowizyjny przebój z 2018 roku.

Robin S. - Show Me Love
Ten utwór to absolutna klubowa klasyka z początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku w mistrzowskim wykonaniu amerykańskiej wokalistki Robin S. Pulsujący rytm połączony z house’owym głosem sprawia, że nikt nie jest w stanie mu się oprzeć. Po prostu nie da się spokojnie stać.

Tiësto - Adagio For Strings
Symfoniczne dzieło, autorstwa Samuela Barbera, grane na instrumentach smyczkowych zupełnie nie pasuje do klubowej atmosfery. Można jednak dołożyć dynamiczny beat i zrobić z niego jeden z największych tanecznych przebojów wszech czasów. "Adagio For Strings” to perła w dyskografii DJ Tiësto.

Marek Biliński - Dom w dolinie mgieł
Marek Biliński to prekursor muzyki elektronicznej w Polsce. Jego pierwsze, nowoczesne kompozycje pojawiły się w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Tworzył je zarówno na potrzeby rynku muzycznego jak i filmowego. Jedną z jego najbardziej znanych melodii jest "Dom w dolinie mgieł”, wydany w 1983 roku.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3nv0kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nv0kc

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj