Trwa ładowanie...
d28iqat
News

Shakira oskarżona o zdefraudowanie fortuny. Chodzi o ogromną kwotę

Shakira w ciągu kilku najbliższych dni usłyszy zarzuty prokuratorskie. Wbrew namowom swojej rzeczniczki, chce przystać na ugodowe rozwiązanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Shakira oszustką podatkową?
Shakira oszustką podatkową? (East News, Fot: East News)
d28iqat

Shakira w ciągu najbliższych kilku dni zostanie oficjalnie oskarżona przez hiszpańskich prokuratorów o wielomilionowe oszustwo podatkowe. Jak zauważył dziennik "El Pais", Kolumbijka będzie musiała bronić się przed zarzutami, jakoby oszukała hiszpański urząd skarbowy na blisko 15 milionów euro w ciągu trzech lat.

Prokuratorzy państwowi spędzili miniony rok na badaniu dochodów Shakiry i doszli do wniosku, że 14,5 miliona euro to kwota, na którą według nich piosenkarka okradła rząd w latach 2012-2014.

d28iqat

Piosenkarka była wcześniej rezydentem podatkowym na Bahamach. W hiszpańskim urzędzie zarejestrowała się dopiero w 2015 r.

Mówi się, że prokuratorzy doszli do wniosku, że artystka udawała, że mieszka na Bahamach w ramach planu, wedle którego umyślnie miałaby unikać wypełniania zobowiązań podatkowych po związaniu się z gwiazdą Barcelony Gerardem Pique.

Hiszpańskie media stwierdziły, że raport przekazany przez prokuratorów wraz z ich skargą kryminalną nie zawierał dowodu, że Shakira spędziła wystarczająco dużo czasu w kraju, aby zostać uznaną za rezydenta podatkowego. Mówi się jednak, że reszta czasu spędzonego poza Hiszpanią to "sporadyczne nieobecności" wynikające ze zobowiązań służbowych.

d28iqat

Rzeczniczka piosenkarki powiedziała, że Shakira nie jest winna hiszpańskiemu urzędowi żadnych pieniędzy i nalegała, by ta poszła za radą swoich doradców finansowych.

Shakira z kolei upierała się ponoć, że jest gotowa współpracować, aby polubownie rozwiązać tę sprawę.

d28iqat

Podziel się opinią

Share
d28iqat
d28iqat