Skiba się nie hamował. Ostro podsumował budowę kanału
Krzysztof Skiba w swoich krytycznych komentarzach dotyczących spraw społecznych stara się punktować wszystkie strony polskiej sceny - nie tylko politycznej. Niedawno nie miał litości dla Festiwalu Top of the Top w Sopocie, dziś wypowiedział się na temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną i koncertu TVP.
17 września 2022 r. nastąpiło uroczyste otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Wydarzenie zgromadziło nad Zatoką Gdańską najważniejsze władze państwowe i polityków - przede wszystkim obozu PiS. Pojawiło się też wielu zaproszonych gości. Wśród nich nie znalazł się Krzysztof Skiba.
Muzyk i publicysta uroczystość śledził zapewne z domu. Wcześniej na Instagramie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przekopu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało
"Krytycy nazywają go kanałem dla kajaków, bo ma głębokość 4,5 metra, co nie pozwala korzystać z niego ani okrętom wojennym, ani kontenerowcom" – napisał Skiba i dalej wyjaśnił: "Nawet, gdyby jakiś mniejszy statek handlowy przepłynął przez kanał, to do portu w Elblągu i tak nie dojedzie, bo tor wodny o głębokości 4,5 metra kończy się na kilometr przed Elblągiem. Dalej jest już płycizna. Jak widać z ekonomicznego punktu widzenia także płycizna umysłowa".
Trwa ładowanie wpisu: instagram
Krzysztof Skiba porównał budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną do Linii Maginota, która, jak wiadomo, nie spełniła swojego zadania. Kanał "ma być turbodoładowaniem polskiej gospodarki i niezależności od Rosji. Jak obliczają fachowcy, przy dobrych wiatrach budowa kanału zwróci się za... 300 lat" – podsumował temat Skiba.
Dostało się też TVP i nowemu prezesowi telewizji: "Ponieważ otwarcie ma być z hukiem, więc zagrają też artyści. Miał być Zenek Martyniuk i Pietrzak, ale nowy Prezes postawił na młodzież, czyli na Marylę Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego".
Rodowicz już wyjaśniła, że na imprezie jej nie będzie. Gwiazda się rozchorowała.
Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.