ycipk-4e96td

Sławomir Świerzyński odchodzi z PSL. Poszło o LGBT i lewicę

Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full żegna się z ludowcami. W rozmowie z WP zapowiedział, że odda legitymację partyjną, bo nie godzi się na nowych koalicjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Świerzyński nie godzi się na nowych koalicjantów swojej partii
Sławomir Świerzyński nie godzi się na nowych koalicjantów swojej partii (ONS.pl)
ycipk-4e96td

- PSL zostanie wchłonięty w takie coś. A ja się na to nie piszę, na zmianę barw. Różnice między nami a koalicjantem nie są duże, ale ogromne. To nie dwa końce tego samego kija, ale przepaść – mówił w rozmowie z WP Świerzyński.

Jego słowa są odpowiedzią na decyzję władz partii, które zdecydowały włączyć PSL w Koalicję Europejską. Oznacza to znalezienie się w jednym obozie z PO, SLD, Nowoczesną, Teraz i Zielonymi.

Obejrzyj: Świerzyński znów poniża Niecika: "Mówi takie dyrdymały. Nie ma prawa zabierać głosu!"

ycipk-4e96td

- Nowe PSL zapomniało, że w opozycji nie ma koalicji. (…) Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z Kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok – pisał lider Bayer Full w niedzielę na Facebooku.

Zobacz także: Cudowne życie żon gwiazd disco polo. Mają pieniądze i miłość

Teraz w rozmowie z WP zapowiedział, że w najbliższy czwartek poda się do dymisji i odda legitymację partyjną. Tak samo ma postąpić co najmniej siedmiu innych działaczy.

ycipk-4e96td

- Od zawsze byłem krytyczny wobec lewicowych poglądów moich kolegów. Jestem centroprawicowy demokrata pełną gębą. Nie może być tak, że ktoś podejmuje za mnie decyzje, bo uzna, że tak będzie lepiej – mówił gwiazdor disco polo, który jeszcze nie ujawnił, czy odejście z PSL będzie równoznaczne z odejściem na polityczną emeryturę.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4e96td

ycipk-4e96td
ycipk-4e96td