Trwa ładowanie...

Słynna para gejów znowu zaskakuje. Jakub i Dawid oświadczyli się sobie 100 razy

Chłopaki na ulicach polskich miast udawali przed ludźmi swoje oświadczyny, aby sprawdzić reakcje przechodniów na ich związek. Do swojej akcji wciągali spotkane na ulicy osoby, prosząc je o zrobienie zdjęcia. Film z akcji robi furorę w internecie.

Słynna para gejów znowu zaskakuje. Jakub i Dawid oświadczyli się sobie 100 razyŹródło: Materiał prasowy, fot: Materiały prasowe
d2k1dsq
d2k1dsq

Jakub i Dawid to najbardziej rozpoznawalna para gejów w Polsce. W sieci zasłynęli swoją wersją teledysku do utworu zespołu Roxette. Co więcej, szwedzki duet docenił ich starania. Chłopaki osobiście spotkali się z członkami zespołu.

Teraz Jakub i Dawid znowu zwracają na siebie uwagę. Przygotowali kampanię społeczną, która miała wykazać, czy Polska jest tolerancyjnym krajem.

- Politycy wciąż przekonują nas, że nasze społeczeństwo nie jest gotowe na wprowadzenie w Polsce małżeństw lub chociaż związków partnerskich. Postanowiliśmy zatem to sprawdzić na własnej skórze - napisali ostatnio na swoim Facebooku Jakub i Dawid.

Para udawała przed ludźmi swoje oświadczyny. Jeden z chłopaków zaczepiał przypadkowe osoby mówiąc, że za chwilę przyjdzie jego druga połowa, chce się oświadczyć i prosił o zrobienie zdjęcia. Gdy wszyscy spodziewali się kobiety – nagle pojawiał się drugi z chłopaków.

d2k1dsq

Jak reagowali ludzie? To wszystko można zobaczyć na filmiku, który trafił właśnie do sieci:

Największym zaskoczeniem eksperymentu są reakcje ludzi. Zamiast spodziewanego przez parę gejów hejtu i wyzwisk, napotkane osoby przyjmują tę sytuację życzliwie – robią zdjęcia, składają gratulacje i życzą szybkiej zmiany prawa w Polsce.

Zdarzają się też odmowy. Jak wyznaje Jakub Kwieciński, zdarzyło się że raz ktoś ich nawet przegonił, ale ilość takich zachowań jest marginalna.

- Może już jest w Polsce lepiej niż czasem nam się wydaje? - puentuje para w rozmowie z WP Gwiazdy.

Pozornie pozytywny filmik kończy się jednak smutno. Pojawia się plansza, która przypomina, że Polska wciąż pozostaje jednym z sześciu państw Unii Europejskiej, który nie zezwala na zawieranie małżeństw i związków partnerskich przez pary jednopłciowe.

Chłopakom gratulujemy odwagi!

d2k1dsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k1dsq