Trwa ładowanie...
d1ohwjq
News

Sony wydało oświadczenie w sprawie plagiatu! Co na to fani Michała Szpaka?

Nie milkną echa po krajowych preselekcjach do konkursu Eurowizji. Wielu zawiedzionych zwycięstwem Michała Szpaka internautów zaczęło sugerować, że jego piosenka jest plagiatem. Sprawa okazała się na tyle poważna, że Sony poddało utwór profesjonalnej analizie i wystosowało specjalne oświadczenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Szpak
Michał Szpak (ONS.pl)
d1ohwjq

Wygrana Michała Szpaka w krajowych preselekcjach dla wielu była szokiem. Natychmiast pojawiły się głosy krytyczne, a nawet petycja do TVP o zmianę kandydata. Piosenka "Colour Of Your Life" miała łudząco przypominać szereg innych utworów. W tej sytuacji wytwórnia Sony Music Entertainment postanowiła poddać utwór profesjonalnym badaniom i raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. Oto wydane przez nich oświadczenie:

"W obliczu pojawiających się zarzutów o plagiat w stosunku do piosenki „Color Of Your Life” Michała Szpaka, Sony Music Entertainment Poland zdecydowało się oddać utwór do dogłębnej analizy muzykologicznej.

Informujemy, iż wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny - piosenka nie jest plagiatem.
„(…) mamy tutaj do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych (…)”

d1ohwjq

Pełna ekspertyza dostępna jest do pobrania ze strony Sony Music. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że nieuzasadnione publiczne oskarżanie autorów i wykonawców piosenki o plagiat stanowi naruszenie ich dóbr osobistych i może skutkować podjęciem przez nich kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających takie nieprawdziwe informacje.
Jest to ostateczny komentarz firmy Sony Music Entertainment Poland w tej sprawie."

To zamknie usta krytykom?

d1ohwjq

Podziel się opinią

Share
d1ohwjq
d1ohwjq